reklama

Udostępniono kod źródłowy Blake Stone: Planet Strike

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Dzięki Apogee Software możemy zafundować sobie mały powrót do wspomnień. Firma nie tylko za moment wyda odświeżone Rise of the Triad, w ramach dodatków do zamówień przedpremierowych dorzucając między innymi pierwowzór, ale też postanowiła udostępnić kod źródłowy strzelanki FPP Blake Stone: Planet Strike z 1994 roku. Zbudowana na tej samej technologii, co wiecznie żywy Wolfenstein 3D gra zabierała nas w odległą przyszłość.

Producent po cichu liczy, że rozbudzi w ten sposób na nowo zainteresowanie marką, która przed laty nie zrobiła jednak takiego szumu, jak przygody B. J. Blaskowicza, choć wprowadziła kilka istotnych nowości do używanego silnika. Ponoć jednak fanów Blake'a jest mimo wszystko na świecie sporo, więc Apogee z ogromną radością odkurzyło dyskietki 3,5 cala i poszukało działającej stacji, by wyciągnąć z nich kod. Tak pozostając w temacie odkopywania klasycznych strzelanek, przypomnijmy przy okazji, że polskie studio robi na nowo Shadow Warriora.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama