Planet Nomads – lekarstwo na rozczarowanie No Man's Sky

Planet Nomads – lekarstwo na rozczarowanie  No Man's Sky
Przemysław Chrzempka

25.05.2017 13:10, aktual.: 18.06.2017 22:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Planet Nomads to survivalowy sandbox osadzony w klimatach science-fiction, za którego przygotowanie odpowiadają pracownicy studia Craneballs (twórcy serii Overkill oraz gier takich jak Ninja Madness i Splash Cars). Dziś została ona udostępniona na Steamie w Early Access.

Gra przenosi nas do znajdującego się w niezbadanej części kosmosu świata wygenerowanego losowo, co oznacza, że rozpoczynając nową grę, nasza planeta za każdym razem wyglądałaby inaczej. Taki zabieg został wykorzystany przez Hello Games w grze No Man's Sky. Planet Nomads wydaję się być z resztą w pewnym stopniu podobne do tego tytułu. Szczególnie, jeśli chodzi o mnogość opcji w zakresie budownictwa i konstrukcji. Można porównać ją nawet pod tym względem do Minecraft'a.

Planet Nomads Official Announcement Trailer

Grę rozpoczynamy od krótkiej scenki, z której dowiadujemy się że nasz bohater rozbija się na nieznanej planecie. Nasza postać wyposażona jest w plecak odrzutowy i wielofunkcyjne narzędzie wyglądem przypominające karabin, dzięki któremu będziemy mogli kopać tunele oraz pozyskiwać surowce, dematerializując poszczególne elementy środowiska. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki: survival i creative mode.

Obraz

W pierwszym z nich, jak sama nazwa wskazuje, musimy zadbać o przetrwanie naszego bohatera, zapewniając mu wystarczający poziom zdrowia, nawodnienia, odporności, energii oraz pokarmu. W tym trybie zmuszeni jesteśmy w naturalny sposób zdobywać wszystkie surowce niezbędne nam do zaspokojenia podstawowych potrzeb naszej postaci oraz konstruowania wszelkiego rodzaju struktur, np. schodów, ścian, generatorów, drukarek 3D oraz wielu innych.

Szczególnie pomocny może okazać się łazik kosmiczny, dzięki któremu będziemy mogli w znaczny sposób usprawnić eksplorację naszej planety. Budowa dobrze przemyślanej bazy kosmicznej ułatwi przetrwanie naszej postaci oraz zaopatrzy nas w dodatkowe surowce. Wraz z odkrywaniem coraz dalszych zakątków planety, uświadczymy piękna zmieniającego się środowiska, różnorodnej flory i fauny oraz zmiennych warunków pogodowych, które wpływają na kondycję naszego bohatera.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=crafting][join][img=snip_20170405160617-1280x628]Tryb creative mode pozwala rozwinąć nam inżynierskie zapędy. Tu możemy puścić wodzę fantazji, gdyż ten typ gry skupia się bardziej na samym tworzeniu, aniżeli na walce i przetrwaniu. Od samego początku mamy nieskończoną ilość surowców, a także odkryte wszelkie struktury. Pozwala nam to na niekończącą się zabawę w projektowaniu naszej bazy kosmicznej oraz pojazdów. Łącząc ze sobą poszczególne elementy, w różny sposób możemy zbudować np. w pełni zautomatyzowaną koparkę czy helikopter. Zarówno możliwości konstruowania maszyn, jak i projektowania bazy są naprawdę ogromne.

Maszyna wiertnicza stworzona przez jednego z graczy
Maszyna wiertnicza stworzona przez jednego z graczy

Mocną stroną Planet Nomads jest z całą pewnością jej grafika, gdyż gra prezentuje się niezwykle pięknie. Momentami przypomina film "Avatar": jest kolorowo i dziko, otaczają nas niespotykane rośliny i zwierzęta, na których warto zawiesić oko.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ddata premiery ostatecznej wersji nie jest jeszcze znana. Planet Nomads dostępna będzie na platformie Steam oraz GOG na systemy Windows, Mac i Linux.

Minimalne wymagania sprzętowe: System operacyjny: Win 7 64bit i nowsze Procesor: Intel i3-6300 lub AMD FX 6300 Pamięć: 4 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti / AMD R7 260x DirectX: wersja 11 Miejsce na dysku: 6 GB

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)