Umwelt 1.0.0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Umwelt to narzędzie skierowane do użytkowników, którzy przechowują cenne pliki na dysku twardym i obawiają się, że osoby niepowołane zyskają dostęp do ich komputera.

Opisywany program umożliwia zablokowanie dostępu do komputera w momencie, kiedy jego posiadacz oddali się na uprzednio zdefiniowaną odległość. Kiedy jednak powróci, Umwelt automatycznie odblokuje desktopa bądź laptopa; alternatywnie można także skorzystać z czytnika linii papilarnych. Całe działanie aplikacji opiera się na wykorzystaniu technologii Bluetooth (jeśli takowa nie jest dostępna, Umwelt nawet się nie uruchomi).

Należy dodać, że Umwelt „nie gryzie się” z domyślnym ekranem blokady i trybem uśpienia, pozwalając na zalogowanie się do komputera przy użyciu hasła. W sytuacji, kiedy pokrywa laptopa zostanie zamknięta pod nieobecność użytkownika, ten zostanie poinformowany o tym fakcie za pośrednictwem urządzenia przenośnego z Androidem, co ma na celu ochronę komputera przed kradzieżą.

Umwelt nie przechowuje hasła użytkownika w pamięci urządzenia przenośnego, gdzie znajduje się wyłącznie klucz AES służący do odszyfrowania hasła zapisanego na dysku twardym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!