reklama

Unia Europejska będzie odcinać piratów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wkrótce odbędzie się głosowanie Parlamentu Europejskiego w sprawie Raportu Medialnego, który przedstawia szereg działań i przepisów antypirackich. Co ciekawe, raport wymienia na pierwszym miejscu The Pirate Bay jako jedno główne źródło piractwa na podstawie pozwów wniesionych do sądów krajów UE.

Według raportu, obciążenie odpowiedzialnością dostawców Internetu jest niezbędne do osiągnięcia celu w postaci filtrowania treści naruszających prawa autorskie. Mimo, że polityka tak zwanych trzech ostrzeżeń pozwalająca dostawcom na pozbawianie piratów dostępu do Sieci została kilkukrotnie odrzucona, propozycja wprowadzenia jej znajduje się w raporcie. Zachęca także sądy krajowe do uznawania trackerów typu TFB za nielegalne na terenie ich krajów tak, jak w ubiegłym roku uczyniły Włochy.

Dostawcy Internetu są zachęcani do stosowania mechanizmów identyfikacji i filtrów treści naruszających prawa autorskie na terenie ich sieci. Sugeruje, że ISP są współodpowiedzialni działaniom swoich klientów. Działanie stron propagujących idę peer-to-peer, które pozwalają na pobieranie chronionych prawem autorskim plików bez zezwolenia jest nielegalne i nie powinny być stosowane wobec nich wyjątki - czytamy w projekcie raportu.

Pełna treść raportu jest dostępna na stronach UE (format PDF).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama