reklama

Unison darmową konkurencją dla Outlooka, Gmaila i Lotusa

Strona główna Aktualności

O autorze

Bezpłatne, utrzymywane z reklam rozwiązania pocztowe coraz odważniej przedostają się do firm i instytucji konkurując z kosztowną ofertą Microsoftu (Outlook plus Exchange) i IBMa (Lotus Notes). Nie każdy jest jednak gotów zrezygnować z własnych serwerów i powierzyć przechowywanie swojej poczty np. usłudze GMail. W cały ten ekosystem idealnie wpisuje się nowa oferta Unison Technologies - zaawansowane i przy tym bezpłatne oprogramowanie komunikacyjne typu klient-serwer, które łączy zalety klienta poczty oraz komunikatora osobistego.

Klient Unison wygląda jak Outlook - z pocztą, kontaktami oraz kalendarzem - z tym, że dodatkowo obsługuje także komunikator tekstowo-głosowy współpracujący z systemami opartymi o protokoły Jabber, Gtalk, MSN Messenger czy ICQ (niestety, póki co brak Gadu-Gadu). Część systemu działająca po stronie serwera działa dodatkowo jak bramka PBX dla łączności VoIP. Całość zintegrowana w jeden spójny system komunikacji, który powstał siłami 60-osobowego zespołu i kosztem ponad 10 mln USD.

Wersja 1.1 beta klienta Unison dostępna jest dla systemów Windows XP, Vista oraz Linux, komponent Unison Phone Manager dostępny jest póki co wyłącznie dla Windows, natomiast serwer Unison dostępny jest wyłącznie dla platform Linuksowych - widać tu pełną interoperacyjność, wszystko do pobrania całkowicie bezpłatnie ze strony producenta. Pomysł na pierwszy rzut oka wygląda faktycznie rewolucyjnie, pytanie czy uda mu się przebić do szerszego grona odbiorców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama