reklama

Unity wskakuje na poziom 4.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Unity Technologies udostępniła zapowiadaną na początku minionych wakacji nową wersję swojego silnika używanego przez wielu do produkcji gier — Unity 4. Od razu przypomina się zainteresowanym nim deweloperom, że to rzecz jasna dopiero początek drogi tej edycji rozwiązania, a w kolejnych miesiącach mogą oni liczyć na stałe podtrzymywanie prac nad produktem poprzez liczne aktualizacje oraz wprowadzanie zestawów świeżych funkcji.

Zanim zdecydujemy się na zakup, technologię można sprawdzić dzięki bezpłatnej wersji testowej. Szerszą paletę możliwości pakiet otworzy przed nami jednak dopiero po nabyciu za 1500 dolarów licencji na Unity Pro. Producenci Unity 4 są szczególnie dumni z narzędza Mecanim, znacznie ułatwiającego przygotowywanie animacji, podkreślają również pełne wsparcie dla DirectX 11 i Linuksa, a także opcję łatwego przenoszenia projektów do Flasha oraz możliwość prostego publikowania ich w wersji na różnorakie urządzenia, w tym te przenośne.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama