reklama

Usługi od Google'a coraz bliżej Windows Phone

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Google nigdy nie było przychylne platformie Windows Phone. System mobilny od Microsoftu był omijany przy tworzeniu aplikacji klienckich opartych o usługi wyszukiwarkowego giganta. Napięcia na linii Redmond – Mountain View doprowadziły swego czasu do usunięcia oficjalnej aplikacji YouTube na Windows Phone. Próżno także szukać w mobilnym markecie Windows oficjalnego klienta Google Drive czy Google+. Wszystko jednak może się niedługo zmienić, dzięki udostępnieniu Google API m.in. na Windows Phone.

Gigant z Mountain View przedstawił bibliotekę dla platformy .NET, która pozwoli na integrację usług od Google'a bezpośrednio w kodzie aplikacji. Ważnym elementem jest tutaj wsparcie dla Windows 8 (Modern) i Windows Phone. Mobilne platformy Microsoftu będą mogły wzbogacić się o aplikacje wykorzystujące API takich usług jak Ad Exchange, Blogger, Drive, Google+, Tasks, Translator czy YouTube. Jest to dobry krok ku rozpoczęciu lepszej współpracy pomiędzy Google i Microsoftem w obrębie aplikacji mobilnych. Deweloperzy omawiane biblioteki mogą już pobrać poprzez NuGeta.

Wydane biblioteki pozwolą na powstanie nowych aplikacji na Windows Phone, korzystających z usług Google'a. Czekamy teraz zatem na kolejny krok z Mountain View. Może niedługo doczekamy się oficjalnych aplikacji integrujących Google Drive czy Google+ z systemem Windows Phone.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić