r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ux Systems uczestnikiem ODF Alliance

Strona główna Aktualności

Firma Ux Systems z Gliwic została przyjęta w poczet członków organizacji OpenDocument Format Alliance. Ta prestiżowa i opiniotwórcza organizacja wspiera wszelkie działania zmierzające do upowszechnienia formatu OpenDocument. Wśród założycieli ODF Alliance znajdują się potentaci branży IT: IBM, Novell, Opera Software, Oracle Corporation, Red Hat oraz Sun Microsystems.

OpenDocument będący standardem ISO stanowi doskonałą alternatywę dla zamkniętych własnościowych formatów dokumentów. Użytkownik może edytować dane zapisane w pliku bez konieczności przywiązywania się wyłącznie do jednego oprogramowania konkretnego producenta. Takie rozwiązanie zapewnia zdecydowaną obniżkę kosztów związanych z zakupem oprogramowania. Nieskrępowany dostęp do specyfikacji otwartego standardu jest warunkiem zachowania wysokiego bezpieczeństwa elektronicznego obiegu dokumentów.

Unia Europejska dostrzegając zalety formatu OpenDocument rekomenduje jego wykorzystanie do wymiany plików. Również w Polsce Rada Ministrów zatwierdziła OpenDocument 1.0 jako jeden z podstawowych formatów dla administracji publicznej. Najpopularniejszym oprogramowaniem wykorzystującym OpenDocument jest pakiet biurowy OpenOffice.

"Nasza działalność od samego początku jest ściśle związana z promowaniem i rozwijaniem otwartych standardów, czego doskonałym przykładem jest zaangażowanie na rzecz projektu OpenOffice. Dlatego uczestnictwo w OpenDocument Format Alliance jest dla naszej firmy czymś zupełnie naturalnym." - powiedział Grzegorz Zdonek, product manager z firmy Ux Systems.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.