reklama

Valve udostępnia SDK Steam Linka, parowego urządzenia do strumieniowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Przy okazji rozpoczęcia sprzedaży urządzeń nazywanych często maszynami parowymi, informowaliśmy także o premierze praktycznego akcesorium, Steam Linka. Dziś doczekało się ono otwarcia SDK, co może spowodować wysyp interesujących owoców pracy społeczności.

Steam Link to niewielkie urządzenie pozwalające na strumieniowanie obrazu z komputera z uruchomionym Steamem lub z któregoś z urządzeń Valve’a na większy ekran, na przykład telewizor. Możliwe jest automatyczne wyszukanie PC z uruchomionym klientem Steama oraz zainstalowanymi grami w sieci, a następnie strumieniowanie nawet w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 1080p.

Urządzenie jest wyposażone w niskonapięciowy procesor ARMv7 (taktowanie do 1 GHz), 256 MB RAM-u oraz 500 MB pamięci eMMC. Dostępne są trzy porty USB 2.0, gniazdo ethernetowe, wyjście HDMI oraz moduły pozwalające na bezprzewodowe strumieniowanie przez Wi-Fi i Bluetooth. Steam Linka można już nabyć za 55 euro.

Możliwości urządzenia prezentują się jeszcze bardziej obiecująco w kontekście udostępnienia w repozytorium GitHub paczki Software Development Kit. Na urządzeniu preinstalowany jest bowiem skrojony na miarę konfiguracji sprzętowej system, oparty na jądrze Linux w wersji 3.8, dostępna jest także biblioteka glibc 2.19, a także wsparcie dla API OpenGL-a ES 2.0 czy Qt 5.4.

Przykładowe oprogramowanie dostępne w SDK oraz pozostałe elementy paczki pozwolą stworzyć społeczności aplikacje natywne dla Steam Linka, które znacznie rozszerzą jego możliwości. Dobry pomysł może stanowić uruchomienie na Linku dostępnego na PlayStation 3 ze złamanymi zabezpieczeniami Moviana. Niewielkie centrum rozrywki oferuje między innymi dostęp do YouTube'a czy Spotify.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama