Vegas Movie Studio Platinum 17.0 Build 159

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Vegas Movie Studio Platinum to aplikacja przeznaczona do amatorskich lub półprofesjonalnych zastosowań, będąca odmianą profesjonalnego programu do przechwytywania, edycji, montażu filmów z kamer, aparatów i innych urządzeń cyfrowych.

Oprogramowanie pozwala na edycję wideo w niemalże każdym dostępnym formacie – w tym także HDV, AVCHD i 3D MVC. Z jego pomocą tworzyć można filmy zawierające ciekawe przejścia i efekty specjalne, napisy czy podkład dźwiękowy. Wszystko to bardzo łatwo dokonać można za pośrednictwem zaledwie kilka kliknięć myszą. Efekt końcowy zapisany może być na płycie DVD lub Blu-ray, a przygotowane w ten sposób materiały wzbogacić można m.in. o własną grafikę i menu. Dodatkowo narzędzia wchodzące w skład Vegas Movie Studio Platinum pozwalają na wygodne miksowanie i zapis filmów z dźwiękiem przestrzennym 5.1. Z poziomu programu stworzymy także materiały kompatybilne z urządzeniami PSP, iPod itp. oraz udostępnimy je znajomym online.

Najnowsza wersja oprogramowania zapewnia użytkownikom łatwy w obsłudze interfejs i bezpośredni dostęp do procesu edycji. Nowe przyciski na pasku narzędzi do cięcia i trymowania zdarzeń wideo, szablony do projektów 3D, dodatkowe narzędzia do edycji stereoskopowego 3D oraz inne ulepszenia, które sprawiają, że edycja wideo jest zaskakująco intuicyjna. Użytkownicy mogą również przesyłać filmy bezpośrednio na www.pixelcast.com - nowy i bazujący na chmurze serwis Sony, oferujący możliwość wygodnego i prostego udostępniania zdjęć i filmów w sieci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie stwiedzono, bo program nie chce się uruchomic na Windows 8.1 Pro wersja 64-bit
Program nie działa
ocena użytkownika
23.01.2014 18:16 • Recenzja do wersji 13.0 Build 878

Coś to uaktualnienie Sony kompletni się nie udało - czyżby numer wersji 13 miał coś z tym wspólnego. W każdym razie nie udało mi się uruchomić tego programu ani w wersji 32-bitowe ani w wersji 64-bitowej na Windows 8.1 Pro 64-bity. Program wyświetla ekran powitalny i gdy wskaźnik postępu dojdzie do 100% rzucany jest wyjątek przechwytywany przez Windows co w konsekwencji prowadzi do zamknięcia programu. Trzeba czekać aż Sony wyda poprawkę to może wtedy wrócę do próby uruchomienia. Póki co pozostaję przy wersji 12, która działa całkiem znośnie.

Pełne wykorzystanie technologii CUDA i Stream, możliwość obróbki dźwięku Dolby Digital 5.1, Sound Forege Audio Studio 10, stosunek ceny do jakości.
Możliwość zgubienia się w gąszczu linii i efektów, brak polskiej wersji językowej.
15.08.2011 14:08 • Recenzja do wersji 11

Jedenasta wersja programu od Sony. Swoje doświadczenia opieram na dość krótkiej, lecz intensywnej chęci poznania środowiska edytorów wideo. Swoją przygodę z edytorami wideo zacząłem właśnie z portalem DobreProgramy.pl i zakładką Tworzenie i edycja filmów. Przez pewien czas korzystałem z wersji trial starszej edycji Sony Vegas'a 10.

W tej wersji producent położył nacisk na technologie 3D, w obróbce klipów, które stają się coraz bardziej popularne już nie tylko w kinach, ale także na ekranach naszych telewizorów. Program wykorzystuje w pełni potencjał technologii rozwijanych przez ATI i nVidia (CUDA i Stream). Jako, że Sony połączyło siły z firmą specjalizującą się w dźwięku Creative w programie można obrabiać i zapisywać muzykę w Dolby Digital 5.1. Jak każdy płatny edytor wideo również Sony Vegas udostępnia nam możliwość importu naszego materiału źródłowego z niemalże każdej kamery i w dowolnym formacie (AAC, AA3, AIFF, AVI, BMP, CDA, FLAC, GIF, JPEG, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, OGG, OMA, PCA, PNG, QuickTime, SND, SFA, W64 , WAV, WDP, WMA, WMV). Jest to istny kombajn umożliwiający rozpoczęcie swojej przygody z obróbką filmu dla początkujących, ale także bardziej doświadczonych użytkownik.

Jednym z największych mankamentów na polskim rynku okazała się brak polskojęzycznej wersji, która dla pewnej grupy osób może okazać się wielkim minusem, który przekreśli możliwość kupna produktu japońskiej firmy. Aczkolwiek dla bardziej dociekliwych osób powstało wiele poradników na różnych forach i stronach specjalizujących się w tej tematyce (http://www.youtube.com/watch?v=nSkOHtaAI4s&feature=related). Pewien czas temu miałem okazje testować ten o to produkt i podczas pracy z interfejsem programu można było łatwo zgubić się w gąszczu lini czasu oraz okien z efektami i przejściami. Cieszy także całkiem spora liczba przejść i ponad 300 efektów. Co do linii czasu, jest ich 10 dla filmu i dźwięku. Opisana tutaj wersja programu jest tak naprawdę pakietem zawierającym oprócz samego edytora program DVD Architect Studio, który posłuży do zaprojektowania naszej własnej okładki na płycie, wygląd menu i przycisków w nim zastoswanych, aplikację Sound Forge Audio Studio 10 do obróbki dźwięku i dodawania sporej jak na tańszą odmianę profesjonalnego programu efektów dźwiękowych do naszego filmu (nawet w formacie Dolby Digital 5.1) , wtyczka Vocal Eraser do usuwania wokalu z prawie każdego utworu (jest ona zintegrowana z Sound Forage Studio 10), wtyczki umożliwiające tworzenie napisów 3D, 56 tematów DVD i 400 orginalnych ścieżek muzycznych.Pakiet został przeznaczony do amatorskiej i pół-profesjonalnej edycji filmów. Powstała także o wiele bardziej rozwinięta wersja Pro stosowana do bardzo ambitnych produkcji. Również cena jest o wiele bardziej adekwatna – ok. 600 $, a 95 $ za wersje Movie Studio to naprawdę przepaść cenowa. W obydwu wersjach po zakończeniu edycji naszego filmu dostajemy możliwość zapisu do pliku w formatach takich jak: AAC, AC3, AA3, AIFF, AVC, AVI, BMP, FLAC, JPEG, LPEC, MP3, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, OGG, PCA, PNG, RealMedia, TIFF, QuickTime, W64 , WAV, WDP, WMA, WMV oraz na kilka urządzeń takich jak PlayStation Portable, iPod, iPhone i inne. Utworzymy także płytę DVD/Blue-Ray.

Produkt japońskiej firmy pomimo kilku niedociągnięć jest godny polecenia, zarówno dla początkującego jak również dla profesjonalisty. Pozdrawiam i zachęcam do testowania - MartinS.