iOSKomunikacja/społecznośćTelefonia internetowa (VoIP)Viber
Viber ikona

Viber21.3.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Viber to darmowy komunikator. Użytkownicy mogą między sobą kontaktować się za pomocą wiadomości głosowych jak i tekstowych. Wielką zaletą tego programu jest możliwość korzystania z niego na większość systemów dostępnych na rynku.

Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja musi zarejestrować się w systemie. Do tego potrzebny jest tylko numer telefonu, który staje się też loginem. Takie rozwiązanie ma sporą zaletę, nasi rozmówcy mogą nas odnaleźć po nr. telefonu, dodatkowo gdy korzystamy z Viber Out (telefonii Viber) to osoby do których dzwonimy będą mogły łatwiej zidentyfikować rozmówcę. W tym samym czasie aplikacja przeszukuje książkę telefoniczną i sprawdza, które telefony są w bazie. Dostępne, dodawane są do listy kontaktów w aplikacji.

Viber podzielony jest na 4 kolumny: wiadomości, ostatnie, kontakty i klawiatura. Zakładka więcej przeniesie nas do ustawień. Interfejs nie odbiega od klasycznych wytycznych iOS. Przygotowano go wyjątkowo starannie, cieszą zwłaszcza grafiki tłumaczące podstawowe opcje.

Tło aplikacji zmienić można w ustawieniach. Oprócz tła, da się zmienić opcje dotyczące samej aplikacji, takie jak powiadomienia push czy lokalizacja. Ponadto są opcje zaproszenia znajomych do korzystania z aplikacji i co ważne - możliwość dezaktywacji konta Viber.

Rozmowa tekstowa jest ułożona w formie czatu. Wysyłać można lokalizację, zdjęcia z galerii, emotikony, a nawet tzw. naklejki, które urozmaicają całą konwersację. Jakość połączenia głosowego jest zadowalająca, jednak czasami słychać jej wyraźny spadek, co zależy zapewne od możliwości łączy, jakimi dysponują rozmówcy.

Sama aplikacja jest darmowa, tak jak i rozmowy wewnątrz sieci. Możliwe jest także dzwonienie na nr. stacjonarne i komórkowe. Opłaty są na konkurencyjnym poziomie względem innych komunikatorów. .

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań3 073
Data aktualizacji3 lis 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Viber ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)