Visolve 4.4.1

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Visolve to rozwiązanie dla osób z zaburzeniami widzenia, skutkującymi nieprawidłowym rozróżnianiem kolorów. Dzięki zmianie szaty graficznej systemu ułatwia cierpiącym na różne odmiany daltonizmu korzystanie z komputera.

Visolve nie zmienia barw na stałe. Program pozwala zrobić zrzut ekranu lub fragmentu ekranu objętego ramką, zachować go i nałożyć odpowiedni filtr – czerwono-zielony, żółto-niebieski, monochromatyczny lub zwiększający nasycenie barw. Można też zlecić narysowanie na różnych kolorach wzorów, co świetnie sprawdza się na wykresach. FIltry można przełączać skrótami klawiszowymi. W ten sposób można szybko uczynić czytelnymi wybrane fragmenty stron, dokumentów czy okien programów.

Co ważne, w ustawieniach programu można dostosować zakres działania każdego z filtrów. Koło barw pozwala wyznaczyć dokładny zakres filtrowanych kolorów i intensywność, a także zlecić programowi redukcję palety kolorów.

Przy instalacji programu można dodatkowo zainstalować także dodatek do Internet Explorera.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #1 06.02.2018 14:21

Niezły programik, ale nie z gatunku 'włącz i zapomnij'. Trochę tymi suwakami pomajtać trzeba, no i faktycznie na zasadzie zrzutu ekranu, nie całościowego filtra.