reklama

Vista liderem listy rozczarowań roku 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Grudzień z reguły sprzyja przemyśleniom, podsumowaniom i przewidywaniom. W tym właśnie klimacie amerykański PC World przygotował listę piętnastu największych rozczarowań technologicznych odchodzącego właśnie roku 2007. Należy zaznaczyć, że obecność w tym niechlubnym zestawieniu nie musi oznaczać krytycznej oceny produktu przez autorów publikacji czy też użytkowników, jest jednak dość wyraźnym sygnałem że bez względu na obiektywną ocenę jakości rozminął się on z nadmiernie być może rozbudzonymi oczekiwaniami.

Na liście znalazła się między innymi mnogość drobnych serwisów społecznościowych kopiujących liderów rynku, z których według autorów w ciągu kilku lat 90% padnie odsyłając twórców z powrotem do pracy w Starbucksie. Znalazły się gadżety - Zune oraz iPhone, między innymi ze względu na wygórowane ceny i niedoróbki - znalazł się nowy system Apple Leopard, znalazł się także system reklamowy Beacon wprowadzony przez Facebooka, znalazły się w końcu nowe formaty wideo wysokiej rozdzielczości Blu-ray i HD DVD - które przez wzajemną zbyt agresywną konkurencję zamiast użytkowników ucieszyć, tylko poirytowały.

Na szczycie listy największych rozczarowań znalazła się jednak dość kontrowersyjna pozycja - nowy system Microsoftu, Windows Vista. Autorzy zestawienia zauważają, że szumnie zapowiadane "Wow" zginęło w gąszczu problemów z wydajnością i kompatybilnością, zawodu jaki sprawiło użytkownikom odsunięcie premiery i okrojenie produktu z wielu zapowiadanych wcześniej nowości. PC World zauważył też z przekąsem, że jeśli najszybszym testowanym przez niego notebookiem pod Vistę okazał się nowy Apple MacBook Pro, to zdecydowanie źle się dzieje. Pozostaje tylko pytanie, czy umieszczenie Visty na szczycie tego rankingu faktycznie podyktowane było rzetelnym opracowaniem faktycznych trendów, czy też np. chęcią wsadzenia kija w mrowisko napędzającego świąteczne zainteresowanie swoim tytułem...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama