Windows 10X gotowy jako RTM. Spodziewana premiera wiosną 2021 roku

Windows 10X gotowy jako RTM. Spodziewana premiera wiosną 2021 roku13.12.2020 11:02
Windows 10X na ostatniej prostej, fot. materiały prasowe Microsoft
Windows 10X na ostatniej prostej, fot. materiały prasowe Microsoft

Windows 10X tworzony z myślą o urządzeniach z dwoma ekranami na czele z Microsoft Surface Neo, jest już na ostatniej prostej. Jak sygnalizuje Windows Latest powołując się na informacje od Zaca Bowdena, wersja RTM jest już gotowa, a premiery w pierwszych urządzeniach należy się spodziewać wiosną przyszłego roku, co potwierdza wcześniejsze doniesienia.

Przypuszcza się, że pierwsze komputery z Windows 10X pojawią się w sklepach między kwietniem a czerwcem 2021 roku. Co ciekawe, system będzie w praktyce dostępny tylko w nich, bo Microsoft oficjalnie nie udostępni obrazu umożliwiającego instalację w innych sprzętach.

Finalną kompilacją Windows 10X ma być Build 202xx, który już teraz jest dostępny do testów dla pracowników Microsoftu. System w praktyce ma stanowić konkurencję choćby dla Chrome OS i nie jest bezpośrednim następcą Windows 10, ale jego odchudzoną wersją, która ma być mało wymagająca dla sprzętu i pomagać oszczędzać energię w mobilnych urządzeniach.

Warto pamiętać, że równolegle trwają też prace nad odświeżeniem interfejsu "regularnej" wersji Windows 10. Te zmiany również mają trafić do systemu w przyszłym roku, w tym przypadku do wszystkich komputerów w ramach aktualizacji. Projekt nosi nazwę Sun Valley i zakłada się, że zostanie sfinalizowany w połowie 2021 roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)