Windows 10X gotowy jako RTM. Spodziewana premiera wiosną 2021 roku

Windows 10X gotowy jako RTM. Spodziewana premiera wiosną 2021 roku

Windows 10X na ostatniej prostej, fot. materiały prasowe Microsoft
Windows 10X na ostatniej prostej, fot. materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek
13.12.2020 11:02

Windows 10X tworzony z myślą o urządzeniach z dwoma ekranami na czele z Microsoft Surface Neo, jest już na ostatniej prostej. Jak sygnalizuje Windows Latest powołując się na informacje od Zaca Bowdena, wersja RTM jest już gotowa, a premiery w pierwszych urządzeniach należy się spodziewać wiosną przyszłego roku, co potwierdza wcześniejsze doniesienia.

Przypuszcza się, że pierwsze komputery z Windows 10X pojawią się w sklepach między kwietniem a czerwcem 2021 roku. Co ciekawe, system będzie w praktyce dostępny tylko w nich, bo Microsoft oficjalnie nie udostępni obrazu umożliwiającego instalację w innych sprzętach.

Finalną kompilacją Windows 10X ma być Build 202xx, który już teraz jest dostępny do testów dla pracowników Microsoftu. System w praktyce ma stanowić konkurencję choćby dla Chrome OS i nie jest bezpośrednim następcą Windows 10, ale jego odchudzoną wersją, która ma być mało wymagająca dla sprzętu i pomagać oszczędzać energię w mobilnych urządzeniach.

Warto pamiętać, że równolegle trwają też prace nad odświeżeniem interfejsu "regularnej" wersji Windows 10. Te zmiany również mają trafić do systemu w przyszłym roku, w tym przypadku do wszystkich komputerów w ramach aktualizacji. Projekt nosi nazwę Sun Valley i zakłada się, że zostanie sfinalizowany w połowie 2021 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)