Visual Explorer - udoskonalony klon IE

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnimi czasy dużo dzieje się na rynku przeglądarek internetowych, głównie za sprawą dwóch odwiecznych rywali - firm Microsoft i Google. Konkurują one w każdej możliwej dziedzinie, chcąc zdobywać coraz większe uznanie dla swoich produktów. Taki stan rzeczy nie przeszkadza jednak twórcom nowych aplikacji, bo jak mówi przysłowie "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Z takiego założenia wyszli prawdopodobnie twórcy przeglądarki internetowej o nazwie Visual Explorer.

Visual Explorer to przeglądarka internetowa, która stworzona została w oparciu o silnik renderujący stosowany w najpopularniejszym obecnie Internet Explorerze. Oprócz zmian wyglądu interfejsu graficznego oferuje ona użytkownikowi kilka dodatkowych funkcji, które sprawić mają, iż surfowanie w Sieci stanie się wygodniejsze i łatwiejsze. Wśród nich wymienić należy m.in. filtr zawartości, podgląd na żywo zawartości kart czy udoskonalony menedżer pobierania. Kolejnym udogodnieniem jest kompatybilność aplikacji z wydanymi dla Internet Explorera wtyczkami. W odróżnieniu od swoich konkurentów Visual Explorer nie dysponuje niestety żadnym prywatnym trybem przeglądania stron WWW, oferuje tylko tzw. cloaking mode, który po pewnym czasie nieaktywności ukrywa zgromadzone podczas pracy aplikacji informacje. Przeglądarka podobnie jak Internet Explorer charakteryzuje się dużo wolniejszą pracą od np. Google Chrome czy Firefoksa.

Ze względu na swoją zależność od przeglądarki Internet Explorer, Visual Explorer dostępny jest jedynie na platformę Windows. Według zapowiedzi twórców aplikacja uruchamia się i działa poprawnie na każdej wersji tego systemu - w tym Windows 98, ME, NT i 2000.

Przeglądarkę Visual Explorer pobrać można na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy

Komentarze