Visual Studio 11 z nowym interfejsem… prawie Metro

Strona główna Aktualności

O autorze

Na fali zmian w oprogramowaniu Microsoftu, które mniej lub bardziej ma zbliżyć się do kafelków z Windows 8, zaprezentowany został nowy wygląd Visual Studio 11. Jeszcze niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wydaną we wrześniu Betą Visual Studio 11, której wygląd był dość toporną kontynuacją znanego z wcześniejszych wersji. Okazuje się jednak, że nie jest to ostateczny obraz pakietu i narzędzia programistyczne Microsoftu również zyskają nowe piórka.

O tym, że Visual Studio 11 zmieni wygląd, dowiedzieliśmy się za pośrednictwem instrukcji umieszczania aplikacji w Windows Store. Na zrzucie ekranu widać płaskie, jednokolorowe przyciski i aplikację dużo bardziej przejrzystą, niż poprzednie wersje.

Należy jednak zwrócić uwagę, że na zrzucie dołączonym do instrukcji widnieje okrojony Visual Studio 11 Express. Dotąd obie edycje środowiska były rozwijane bardzo blisko siebie, więc wygląd wersji Express środowiska sugeruje, że również „duże” Visual Studio zostanie przebudowane. O tym przekonamy się jednak dopiero po wydaniu stabilnej wersji, prawdopodobnie pod koniec tego roku.

Aktualizacja 24.02.2012 17:22

Beta Visual Studio 11 i beta .NET Framework 4.5 pojawią się 29 lutego.

© dobreprogramy

Komentarze