r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Visual Studio Code 1.12.1

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów

Visual Studio Code to nowoczesny edytor programistyczny udostępniony bezpłatnie przez Microsoft dla użytkowników systemów Windows, Linux oraz OS X. Na tle konkurencji program pochwalić się może zestawem ciekawych funkcji, dopracowanym interfejsem graficznym oraz lekkością i szybkością działania.

Galeria programu

Aplikacja na pierwszy rzut oka nie odbiega znacząco od tego do czego zdążyły nas przyzwyczaić konkurencyjne rozwiązania. Edytor wyposażony został w mechanizm kolorowania składni, wyświetlania wielu kart w obrębie jednego okna czy wbudowany eksplorator plików, znacznie usprawniający pracę nad bardziej złożonymi projektami. Nie zabrakło również funkcji wyszukiwarki czy wsparcia dla motywów graficznych, pozwalających dostosować wygląd programu do indywidualnych preferencji programisty.

Z kolei wśród godnych uwagi funkcji Visual Studio Code znajdziemy obsługę systemu autouzupełniania IntelliSense znanego dotąd z bardziej znanego środowiska Microsoft Visual Studio, wsparcie dla debuggerów oraz systemu kontroli wersji Git. Całość jest prosta i intuicyjna w obsłudze, znakomicie nadając się jako narzędzie pracy stawiających pierwsze kroki w programowaniu użytkowników.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Visual Studio (z falstartem) na macOS, Microsoft kończy z hegemonią Windowsa

53
OPROGRAMOWANIE 14.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dobre wieści dla użytkowników Visual Studio, szczególnie tych niechętnie korzystających z systemu operacyjnego Microsoftu. Już za dwa dni, podczas konferencji Connect(), korporacja zaprezentować ma wersję tego środowiska przeznaczoną na macOS-a. Jak nietrudno się domyślić, w pracach nad Visual Studio w wersji na macOS-a, Microsoft bazuje na środowisku Xamarin, które przejął w lutym, by następnie udostępnić za darmo użytkownikom Visual Studio. Priorytetem jest zachowanie możliwie jak największych podobieństw z windowsową wersją, także pod względem interfejsu, który tylko nieznacznie ma być…

Microsoft Visual Studio Code teraz na otwartej licencji i z galerią rozszerzeń

49
OPROGRAMOWANIE 19.11.2015 | Adam Golański (eimi)

Microsoft nazwał to „najważniejszym wydaniem od premiery”. Co takiego przynosi programistyczny edytor Visual Studio Code w nowej wersji 0.10.1, że podczas konferencji Connect() został aż tak pochwalony? Przede wszystkim to multiplatformowe narzędzie, dostępne nie tylko na Windowsa, ale też na Linuksa i OS-a X, doczekało się obsługi rozszerzeń. Nie mniej istotne jest też to, że wreszcie wydano je na rozsądnej, otwartej licencji MIT. Z tą licencją od początku sytuacja była niewyraźna. Microsoftowy edytor programistyczny, choć nosił nazwę najpopularniejszego środowiska deweloperskiego tej firmy,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
przemyslaw-rapacz   6 #4 11.04.2017 01:39

@Ard321 (niezalogowany): To jest Visual Studio Code.

  #3 23.02.2017 17:13

@przemor25: To nie jest Visual Studio.

mulp   4 #2 27.10.2015 12:16

@przemor25: Ba, nawet związku z tym piekło nie zamarzło ...

przemor25   14 #1 14.10.2015 00:00

No i doczekałem się Visual Studio dla linuksa :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.