Voxelstein 3D 0.101

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny projekt Voxelstein 3D odpowiada na pytanie, co by było, gdyby twórcy kultowego Wolfensteina 3D poczekali trochę z wydaniem gry i wypuścili ją na bazie rozpikselowanego, ale w pełni trójwymiarowego silnika. Produkcja ta, choć z pozoru archaiczna graficznie, oferuje fenomenalną możliwość zniszczenia tutaj praktycznie wszystkiego, czego się chce. Gracz przekonuje się o tym już w pierwszej minucie.

Uwięziony bohater, wzorowany na niezapomnianym Williamie Blazkowiczu, musi wyswobodzić się z celi. Z pomocą noża odcina pręt i to dopiero początek wspaniałej zabawy. Całe otoczenie, z przeciwnikami włącznie, składa się z wokseli, czyli pikseli 3D. To one nadają oprawie specjalnie podstarzały styl, a przy okazji dają opcję destrukcji obiektów punkt po punkcie. Można sobie w grze po prostu wygrzebać dziurę w ścianie.

Sam cel zabawy, czyli ucieczka do lasu, szybko odchodzi w zapomnienie. Gracz koncentruje się na odnalezieniu kolejnych śmiercionośnych broni, poukrywanych przedmiotów oraz przede wszystkim ładunków wybuchowych. One zaoszczędzą mu sporo dłubaniny. Raczej nie pozbędziemy się wszystkich z ponad 37 milonów wokseli, składających się na zwiedzane pokoje, ale po ucieczce gra podlicza te zniszczone.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!