W 2017 roku Samsung wprowadzi smartfony z elastycznymi ekranami

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Już na początku przyszłego roku Samsung ma pokazać smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. Nie będą to prototypy ani demonstracje możliwości, ale urządzenia, które będziemy mogli kupić. Jeden z dwóch planowanych smartfonów, będzie składał się jak książka.

Do informacji o nowych smartfonach Samsunga dotarł Bloomberg, który powołuje się na swoje anonimowe źródła. Według nieoficjalnych informacji, modele Samsunga z elastycznymi ekranami, mają zostać zaprezentowane na targach MWC 2017. Prawdopodobne jest to, że niebawem po zakończeniu targów, mogę one trafić do sprzedaży.

Pod koniec 2013 roku pojawił się film przedstawiający koncept elastycznego smartfonu Samsunga. Urządzenie było wyposażone w dwa ekrany – pojedynczy mniejszy, do odczytywania informacji i większy, który otrzymywaliśmy po rozłożeniu, w sposób podobny do otwierania książki. Wówczas kompaktowy telefon zmieniał się w tablet. Podobne rozwiązanie ma zostać zastosowane w nadchodzącym elastycznym modelu Samsunga. Pierwszy wyświetlacz ma mieć 5 cali, a po rozłożeniu otrzymamy drugi, 8-calowy ekran.

Największą przeszkodą przy konstruowaniu elastycznego urządzenia była technologia produkcji wyświetlaczy. Nowe, opracowane przez Samsunga rozwiązanie ma to zmienić. Szkło ma być zastąpione przez materiał charakteryzujący się dużą elastycznością i wytrzymałością na wielokrotne wygięcia w tym samym miejscu.

Smartfony z elastycznymi ekranami nie zastąpią topowej serii S, przynajmniej na początku. Będą one należały do odrębnej linii, oczywiście tej utworzonej wyłącznie dla zgrupowania elastycznych modeli. Południowokoreański producent na razie milczy, ale informacje można uznać za prawdopodobne. Tym bardziej, że konkurencja ma pokazać elastyczne smartfony jeszcze w tym roku, a jak dobrze wiemy, Samsung od dłuższego czasu stara się być innowacyjną firmą, która jako pierwsza wprowadza nowości na rynku urządzeń mobilnych.

© dobreprogramy