W Warszawie otwarto Blockchain Lab, centrum innowacji dla branży FinTech

W Warszawie otwarto Blockchain Lab, centrum innowacji dla branży FinTech

W Warszawie otwarto Blockchain Lab, centrum innowacji dla branży FinTech
29.04.2016 20:20

O ile wciąż jeszcze wiele osób ma wątpliwości do wartościkryptograficznych walut, takich jak bitcoiny, to nawet największeinstytucje finansowe otwarcie mówią, że stojąca u ich podstawtechnologia blockchain (łańcucha bloków) może mieć kluczoweznaczenie dla gospodarki i innowacji w sektorze finansowym. Terazfirma Coinfirm.io otwiera w Warszawie swój pierwszy w EuropieŚrodkowo-Wschodniej ośrodek Blockchain Lab, w nadziei włączeniado tej rewolucji pomiotów z branży finansów i nowych technologiioraz placówek naukowych i edukacyjnych.

W tym tygodniu, podczas Warsaw Block, comiesięcznego spotkaniaentuzjastów Bitcoina, Blockchaina oraz Distributed Ledger Technology(DLT – w praktyce bardziej „ubankowionej” odmianie Blockchaina)ogłoszono uruchomienie Blockchain Lab, o którym jego założycielemówią, że ma być ekosystemem łączącym startupy, technologie,partnerów i inwestorów z całego świata. Już teraz w działaniatego centrum innowacji zaangażowała się jedna z największychgiełd kryptowalut w Europie, tj. Bitcurex.com.

Samo Coinfirm.io skupia się przede wszystkim na tychzagadnieniach technologii blockchain, które wiążą się zkwestiami weryfikacji, identyfikacji i szeroko pojmowanej zgodnościz prawem. Laboratorium ma służyć jednak większym celom.

Great evening with a wonderful #bitcoin and #startup audience full of #creativity and #inspiration. Thx #warsaw pic.twitter.com/4c41CRXvmH

— Steven Morell (@SM0R3LL) 28 kwietnia 2016Nasz Blockchain Lab będzie doskonałym środowiskiem do pracy nadrozwiązaniami FinTech wokół kluczowych cyfrowych walut takich jakBitcoin, Ethereum i smart contracts. Dodatkowo zaoferuje wiele innychwdrożeń i aplikacji. Podobnie jak Internet w latach 90-tych, takBlockchain w niedalekiej przyszłości będzie wpływać naniezliczone branże oraz instytucje. Stanie się znaczącą częściąsystemów, które oddziałują i determinują nasze codzienne życie.Rozwój i dostęp na tym etapie nie powinien być zarezerwowany tylkodla instytucji finansowych lub zamożnych spółek, ale także dlarządów, programistów, uniwersytetów i innych startupów– powiedział Paweł Aleksander, współzałożyciel Coinfirm.

Obraz

Wiemy, że Blockchain jest najważniejszą technologią od czasupowstania Internetu i chcemy dać dostęp do niej dla najlepszychpartnerów i szerszemu gronu. Umożliwiamy udział w tej unikalnejszansie w historii. Dlatego też otwieramy kolejne LaboratoriaBlockchain w innych krajach i rozpoczęliśmy już współpracę wAfryce. Biorąc pod uwagę, że jest to technologia globalna –replikujemy nasze rozwiązanie w zakresie Coinfirm Blockchain Lab zpartnerami w Lagos – dodał Paweł Aleksander.

Założyciele Blockchain Lab podkreślają bowiem, że swobodnydostęp do zasobów wiedzy jest jednym z największych czynnikówwzrostu i sukcesu. Chcą budować przyszłość dającą bardziejrówne i sprawiedliwe możliwości korzystania z tych środków, czyto będzie największy bank czy też pojedynczy programista podrugiej stronie świata.

Ważnym celem jest umożliwienie globalnego dostępu do związanychz Blockchainem technologii, a także możliwość ich testowaniaużywania. Powodzenie w tej dziedzinie zależy od efektu synergii. Imwięcej podmiotów zaangażuje się w projekt, tym większy będziesukces rynkowy. Dlatego rozwijane są w ramach Blockchain Lab usługidla osób „nieubankowionych”, a także IDbity – technologiezwiązane z identyfikacją i analizą danych użytkowników. Ważnymprojektem jest też Bug Bounty – poszukiwanie błędów w systemachw zamian za nagrodę. Ma to wzmocnić pozycję Coinfirm.io jakolidera w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowych walut.

Więcej na temat tych inicjatywy znajdziecie na stronachcoinfirm.io. O samych zaśtechnologiach inteligentnych kontraktów i pomysłowym wykorzystaniuBlockchaina będziemy niebawem pisać na łamach dobrychprogramów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)