WOT (Web of Trust) dla Google Chrome 4.0.10.11

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

WOT (skrót od Web of Trust) to rozszerzenie zwiększające bezpieczeństwo komputera podczas surfowania w Internecie, które dedykowane jest dla przeglądarki Google Chrome.

Plugin stanowi ciekawe uzupełnienie standardowego oprogramowania zabezpieczającego. Bazuje on na olbrzymiej bazie ocen i reputacji stron internetowych, która tworzona jest przez wielomilionową grupę użytkowników. WOT wyświetla informacje o reputacji danej witryny tuż po otworzeniu jej w przeglądarce. Wszelakie alerty dostępne są z poziomu ikonki tego rozszerzenia, które wyświetlane jest w oknie przeglądarki. Poza ocenami innych użytkowników również my możemy oddać swoje noty w dwóch kategoriach - Zaufanie oraz Bezpieczeństwo dla dzieci.

Rozszerzenie potrafi także wyświetlać kolorowe ikony z reputacją w wynikach wyszukiwania, portalach społecznościowych czy wiadomościach e-mail. Pozwala ono chronić użytkownika przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, nieuczciwymi sklepami internetowymi, niebezpiecznymi łączami i wieloma innymi zagrożeniami. Co istotne, po przejściu na podejrzaną stronę internetową WOT wyświetla okienko z ostrzeżeniem, dające możliwość kontynuowania pobytu na danej stronie lub powrotu w bezpieczne miejsce.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   19 #6 03.09.2017 07:46

@Zero Ghost: Jak by się wzięły za sam serwis to lipa, jakby znikały rozszerzenia. Do samego działania Firefoksa nie mam zastrzeżeń. Wróciłem do niego po dość dłuższej przerwie. Swojego czasu (w zasadzie cały czas) testowałem różne przeglądarki, podobnie jak Ty, i najbardziej mi odpowiadają takie jak Fx, Pale Moon, Cyberfox, Slimjet czy Cent Browser. Vivaldi w sumie też jest dobre moim zdaniem, używałem i wszystko ok, tylko bardzo długi start przeglądarki mnie zbytnio irytował, względem reszty to tragedia, nie wiem jak jest teraz, długo nie używałem. Życzę również udanego weekendu ;) Pozdrawiam.

Zero Ghost   16 #5 02.09.2017 17:16

@juta: Oczywiście że można zablokować ,ale do czasu ,pewnie przemodelują serwis z rozszerzeniami i większość z nich zniknie.
Oczywiście pozostaną nieoficjalne źródła, mimo wszystko to z biegiem czasu upadnie ,nie zapominajmy że sieć też się rozwija i już dziś posiadacze np XP mają problemy z oglądaniem YouTube ,nowe przeglądarki odchodzą od starych systemów a na starych są problemy z HTML5 , Flash jak wiadomo jest teraz w odwodzie .
Szkoda Liska ,kilka ładnych lat temu to była moja ulubiona przeglądarka.Niestety z liskiem miałem zawsze jakieś przeboje dobrze działał przez pewien okres czasu i zaczynał się sypać , czyszczenie i usuwanie rozszerzeń nie przynosiło efektu konieczna była reinstalacja i tak w kółko.
Jak zmieniłem na Chrome to byłem zachwycony ,niestety i Chrome dość szybko mnie wnerwił ;)
Jak pracował w tle, pewnie z kilka dni...uruchamianie i działanie było wzorcowe ,ale ja nie chcę żeby śmigał w tle podobnie z Google Update ,Google Guptate... jak to wszystko wyłączysz przestaje być tak fajnie ,i zdecydowanie wolniej startuje .Kolejny drobiazg który irytował mnie niemiłosiernie to stale widoczne zdjęcie w prawym górnym rogu przeglądarki mojego konta Google ,oczywiście nawet gdy byłem wylogowany ,czyli przez większość czasu ta fotka i tak tam była.
Były jeszcze inne duperele , niestety już nawet nie pamiętam jakie :) ,tak się zbierało od ziarnka do ziarnka aż dałem drapaka z Chrome Później było kilka innych min Maxthon ,Slimjet ,Yandex ,i Opera ta ostatnia przytrzymała mnie na dłużej. Niestety jej rozwój moim zdaniem idzie w niewłaściwym kierunku , dodawanie blokera reklam który wysiada przy uBlocku ,dodawanie darmowego VPN a właściwie to ubogiego proxy ,czy też ostatnio komunikatorów na bocznym pasku
zamieni ją powoli w muła ,od bajerów mamy rozszerzenia ,jeśli chcesz rozbudowujesz jeśli nie chcesz to nie ,a oni oferują
nam uszczęśliwianie na siłę.
Vivaldi jakoś mi pasuje ,niektórzy jęczą że startuje wolniej niż Chrome ,jak przyblokujesz Chrome o czym pisałem już wyżej ,ten ostatni też wolniej się zbiera ,to żaden argument.
Ma swoje atuty ,nie pracuje w tle ,nie aktualizuje się z automatu ,nawet Opera szuka aktualizacji chwile po uruchomieniu kompa co można sprawdzić w Menedżerze zadań ,a Vivaldi nie ,aktualizacje sprawdzasz manualnie i co najlepsze jak coś jest to wyskakuje zapytanie czy chcesz aktualizować czy pominąć tą aktualizacje ,możliwość personalizacji bez dodatkowych rozszerzeń też jest świetna , wszystkie te bajery związane z kartami też są super.
Czasem szukam czegoś w Bing i niestety na Operze zarówno Obrazy jak i Wideo w Bing nie wyświetlają się prawidłowo
Na Vivku wszystko pięknie śmiga.
Rozpisałem się ... Udanego Weekendu :).

Autor edytował komentarz w dniu: 02.09.2017 17:19
juta   19 #4 02.09.2017 15:16

@Zero Ghost: W sumie też mnie ciekawi, na razie zostaje zablokować poprzez about:config sprawdzanie i blokowanie wtyczek ;) Z tych co korzystam działają.

Zero Ghost   16 #3 01.09.2017 20:39

@juta: Ostatnio przeskoczyłem z Opery na Vivaldi .
Nie korzystam z reputacji stron ale zawsze ktoś chętny się znajdzie :)
Ciekawe jak będzie z tym liskiem ,ostatnio sporo tam zmieniają i część rozszerzeń dzięki którym zyskał taką popularność powoli przestaje działać.

juta   19 #2 31.08.2017 19:09

@Zero Ghost: Dzięki za linki. Widzę że na Chrome'a jest więcej wyboru niż na Firefoksa. Panda mogła by być ;)