Google Chrome dostosuje się do ciemnego motywu Windows 10. Trwają prace nad integracją

Google Chrome dostosuje się do ciemnego motywu Windows 10. Trwają prace nad integracją

Chrome automatycznie zastosuje jasny lub ciemny motyw zgodnie z ustawieniami w Windows
Chrome automatycznie zastosuje jasny lub ciemny motyw zgodnie z ustawieniami w Windows
Oskar Ziomek
02.01.2019 17:17

W internecie pojawiła się dobra wiadomość dla użytkowników przeglądarki Google Chrome, którzy korzystają z Windowsa 10 i preferują aplikacje w ciemnych kolorach. Już wkrótce w przeglądarce zostaną zaimplementowane zmiany, dzięki którym program sam będzie zmieniać kolory, respektując ustawienia kolorów Windowsa 10. Serwis Techdows zwraca uwagę na potwierdzenie, które pojawiło się dość niespodziewanie na reddicie i stanowi uzupełnienie zapowiadanej w grudniu integracji Chrome'a z ustawieniami kolorów macOS Mojave.

Zmiana jest tylko drobiazgiem, ale może przełożyć się na wygodę codziennej pracy. Osoby preferujące częstą zmianę kolorów aplikacji w Windowsie, nie będą musiały ręcznie dostosowywać przeglądarki. Chrome sam zmieni motyw na ciemny, dopasowując się tym samym do kolorystyki systemu – wykluczy to konieczność ręcznej zmiany motywów Chrome'a, co aktualnie stanowi najczęstsze rozwiązanie opisywanego problemu.

Ustawienia domyślnych kolorów aplikacji w opcjach personalizacji Windowsa 10.
Ustawienia domyślnych kolorów aplikacji w opcjach personalizacji Windowsa 10.

Warto przypomnieć, że ciemne kolory w Windows 10 począwszy od październikowej aktualizacji dotyczą nie tylko aplikacji UWP i ustawień, ale także systemowego Eksploratora plików. W tym przypadku implementacja nowych kolorów pozostawia jednak wiele do życzenia – kolory są bardzo kontrastowe, co szybko męczy oczy. Eksplorator zmienia kolory automatycznie po zmianie głównego ustawienia kolorów w opcjach personalizacji systemu. Po implementacji opisywanych zmian w Chrome, przeglądarka będzie zmieniać kolory w tym samym momencie.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kiedy zmiana ma zostać wdrożona. Wiele wskazuje na to, że obsługa ciemnego motywu w przypadku macOS pojawi się w Chrome 73, czyli w stabilnym wydaniu przeglądarki w marcu. Możliwe, że do tego czasu dopracowana zostanie również obsługa ciemnych kolorów w przypadku Windowsa i nowe funkcje związane z kolorami zadebiutują w przypadku wydań na obydwa systemy jednocześnie. Do tego czasu użytkownicy chcący przyciemnić kolorystykę przeglądarki muszą się zadowolić zmianą motywów niezależnie od ustawień systemowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)