Google Chrome dostosuje się do ciemnego motywu Windows 10. Trwają prace nad integracją

Google Chrome dostosuje się do ciemnego motywu Windows 10. Trwają prace nad integracją02.01.2019 17:17
Chrome automatycznie zastosuje jasny lub ciemny motyw zgodnie z ustawieniami w Windows
Chrome automatycznie zastosuje jasny lub ciemny motyw zgodnie z ustawieniami w Windows

W internecie pojawiła się dobra wiadomość dla użytkowników przeglądarki Google Chrome, którzy korzystają z Windowsa 10 i preferują aplikacje w ciemnych kolorach. Już wkrótce w przeglądarce zostaną zaimplementowane zmiany, dzięki którym program sam będzie zmieniać kolory, respektując ustawienia kolorów Windowsa 10. Serwis Techdows zwraca uwagę na potwierdzenie, które pojawiło się dość niespodziewanie na reddicie i stanowi uzupełnienie zapowiadanej w grudniu integracji Chrome'a z ustawieniami kolorów macOS Mojave.

Zmiana jest tylko drobiazgiem, ale może przełożyć się na wygodę codziennej pracy. Osoby preferujące częstą zmianę kolorów aplikacji w Windowsie, nie będą musiały ręcznie dostosowywać przeglądarki. Chrome sam zmieni motyw na ciemny, dopasowując się tym samym do kolorystyki systemu – wykluczy to konieczność ręcznej zmiany motywów Chrome'a, co aktualnie stanowi najczęstsze rozwiązanie opisywanego problemu.

Ustawienia domyślnych kolorów aplikacji w opcjach personalizacji Windowsa 10.
Ustawienia domyślnych kolorów aplikacji w opcjach personalizacji Windowsa 10.

Warto przypomnieć, że ciemne kolory w Windows 10 począwszy od październikowej aktualizacji dotyczą nie tylko aplikacji UWP i ustawień, ale także systemowego Eksploratora plików. W tym przypadku implementacja nowych kolorów pozostawia jednak wiele do życzenia – kolory są bardzo kontrastowe, co szybko męczy oczy. Eksplorator zmienia kolory automatycznie po zmianie głównego ustawienia kolorów w opcjach personalizacji systemu. Po implementacji opisywanych zmian w Chrome, przeglądarka będzie zmieniać kolory w tym samym momencie.

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kiedy zmiana ma zostać wdrożona. Wiele wskazuje na to, że obsługa ciemnego motywu w przypadku macOS pojawi się w Chrome 73, czyli w stabilnym wydaniu przeglądarki w marcu. Możliwe, że do tego czasu dopracowana zostanie również obsługa ciemnych kolorów w przypadku Windowsa i nowe funkcje związane z kolorami zadebiutują w przypadku wydań na obydwa systemy jednocześnie. Do tego czasu użytkownicy chcący przyciemnić kolorystykę przeglądarki muszą się zadowolić zmianą motywów niezależnie od ustawień systemowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)