Waterfox Waterfox G3.2.0.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Waterfox to bazująca na kodzie Firefoksa przeglądarka internetowa, przygotowana i skompilowana specjalnie z myślą o 64-bitowych edycjach systemu Windows. Zastosowano w niej szereg zabiegów optymalizacyjnych i jak zapewniają twórcy na 64-bitowej architekturze pracuje ona znacznie wydajniej od swojego popularnego protoplasty.

Waterfox to nic innego jak przeglądarka Firefox dostosowana dla architektury 64-bitowej. Bazuje ona na silniku renderującym Gecko, który w dużym stopniu obsługuje rekomendacje W3C, jak również te dopiero opracowywane związane z HTML5 i CSS3. Oferuje ona identyczną funkcjonalność co Firefox, obejmującą m.in. mechanizm przeglądania w kartach, blokowania wyskakujących okienek, wbudowany menedżer pobierania, obsługę minimotywów wizualnych oraz kilka przydatnych webmasterom narzędzi.

Przeglądarka obsługuje niemal wszystkie stworzone dla 32-bitowego Firefoksa rozszerzenia, pluginy i motywy. Twórcy Waterfoksa specjalnie z myślą o użytkownikach przygotowali także wtyczki dla Javy, Flasha i Silverlighta. Dostępne są one do pobrania na stronie projektu.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
  • Spolszczenie dostępne jest do pobrania w formie rozszerzenia na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardziej podkręcany od Basiliska, przy zachowanym wyglądzie starej wersji
Raczej dla przechodzących swobodnie na angielszczyznę
ocena użytkownika
04.07.2020 12:17 • Recenzja do wersji 2020.07

Obok Basiliska Waterfox jest jedną z tych przeglądarek, które docenią ludzie pracujący dłuższy czas na starej wersji Firefoxa i niezbyt przychylnie patrzący na nowinki interfejsowe od Mozilli. Od 'jaszczura' odróżnia jednak Waterfoxa jednoznaczne przejście na wersję 64-bit. Rozszerzenia dla Firefoxa czasami wejdą, czasami nie (monit o przestarzałej przeglądarce), ale generalnie nie jest źle, lis pozostaje lisem. Niektórych może zniechęcić fakt, że przeglądarka jest nastawiona na język angielski. Prawdę mówiąc, od początku używałam jej raczej do wyszukiwania stron anglojęzycznych, czemu dodatkowo sprzyja dawanie na liście pierwszeństwa wyszukiwarkom innym niż Google (Ecosia, DuckDuckGo, StartPage). Trochę można przestawić, niemniej trzeba się liczyć z tym, że w wyszukiwaniu będzie nam się przewijać angielski.

Szybkość, zgodność dodatków z Fx, stabilność.
W zasadzie brak.
ocena użytkownika
11.11.2016 10:24 • Recenzja do wersji 49.0.2

Dobry zamiennik tradycyjnego Firefoksa. Ma jego praktycznie wszystkie cechy. Producent w przeciwieństwie do innych podobnych przeglądarek, nie dodaje od siebie praktycznie nic, prócz oczywiście dobrej optymalizacji pod architekturę 64-bitową. Interface jest identyczny co w ''zwykłym'' Firefoksie, wszystkie dodatki przeznaczone dla lisa są kompatybilne z Waterfoksem. I tak jak w opisie, to po prostu Firefox zoptymalizowany pod systemy 64-bitowe. Wart wypróbowania z pewnością.