Waterfox Waterfox 2020.05

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Waterfox to bazująca na kodzie Firefoksa przeglądarka internetowa, przygotowana i skompilowana specjalnie z myślą o 64-bitowych edycjach systemu Windows. Zastosowano w niej szereg zabiegów optymalizacyjnych i jak zapewniają twórcy na 64-bitowej architekturze pracuje ona znacznie wydajniej od swojego popularnego protoplasty.

Waterfox to nic innego jak przeglądarka Firefox dostosowana dla architektury 64-bitowej. Bazuje ona na silniku renderującym Gecko, który w dużym stopniu obsługuje rekomendacje W3C, jak również te dopiero opracowywane związane z HTML5 i CSS3. Oferuje ona identyczną funkcjonalność co Firefox, obejmującą m.in. mechanizm przeglądania w kartach, blokowania wyskakujących okienek, wbudowany menedżer pobierania, obsługę minimotywów wizualnych oraz kilka przydatnych webmasterom narzędzi.

Przeglądarka obsługuje niemal wszystkie stworzone dla 32-bitowego Firefoksa rozszerzenia, pluginy i motywy. Twórcy Waterfoksa specjalnie z myślą o użytkownikach przygotowali także wtyczki dla Javy, Flasha i Silverlighta. Dostępne są one do pobrania na stronie projektu.

Uwaga!

  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
  • Spolszczenie dostępne jest do pobrania w formie rozszerzenia na stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, zgodność dodatków z Fx, stabilność.
W zasadzie brak.
ocena użytkownika
11.11.2016 10:24 • Recenzja do wersji 49.0.2

Dobry zamiennik tradycyjnego Firefoksa. Ma jego praktycznie wszystkie cechy. Producent w przeciwieństwie do innych podobnych przeglądarek, nie dodaje od siebie praktycznie nic, prócz oczywiście dobrej optymalizacji pod architekturę 64-bitową. Interface jest identyczny co w ''zwykłym'' Firefoksie, wszystkie dodatki przeznaczone dla lisa są kompatybilne z Waterfoksem. I tak jak w opisie, to po prostu Firefox zoptymalizowany pod systemy 64-bitowe. Wart wypróbowania z pewnością.