Wave Editor 3.7.0.0

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Wave Editor to w pełni darmowe narzędzie dla systemu Windows, bazujące na silniku Active X, przeznaczone do edytowania plików dźwiękowych. Producent postarał się o to, by program był zarówno funkcjonalny, jak i charakteryzował się szybkim oraz bezproblemowym działaniem.

Za jego pomocą przeprowadzimy podstawowe operacje na wybranym pliku dźwiękowym, takie jak wytnij, kopiuj, wklej bądź usuń, jak również wykonamy szereg innych czynności. Wśród dostępnych opcji znajdziemy: wstaw ciszę, normalizuj, wzmocnij, zapisz zaznaczony fragment, odwróć, obróć, cofnij, przywróć (nieograniczone), odtwarzaj, zatrzymaj, pauza, powiększ i oddal. Nie zabrakło także funkcji "fade in" i "fade out" oraz możliwości eksportowania do pliku w formacie WAV bądź MP3. Pracę z pewnością ułatwi oznaczanie wybranych "bloków" znajdujących się na ścieżce dźwiękowej.

Wave Editor obsługuje najpopularniejsze formaty, takie jak: MP3, WMA, WAV (PCM, ADPCM, GSM61, DSP, A-LAW, U-LAW i wiele innych. Program wspiera zarówno pliki ośmio, jak i szesnastobitowe w trybie mono oraz stereo o częstotliwości próbkowania od 8000 do 96000 Hz. Można go zintegrować z innymi aplikacjami służącymi do modyfikowania plików dźwiękowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość działania, prostota obsługi, ładny interfejs, niskie wymagania, darmowy.
Brak wersji polskiej, konieczność doinstalowania komponentów do uzyskania pełnej funkcjonalności.
ocena użytkownika

Szybki w działaniu prosty w obsłudze, oferuje najprostsze funkcje przydatne przeciętnemu użytkownikowi.
Niestety żeby działał w pełni dodatkowe a raczej brakujące (są w menu tylko jako wpisy) komponenty trzeba pobrać z sieci i zainstalować. Nominalnie ich nie ma i jeśli chce się ich używać, to przy pierwszym uruchomieniu (chęci uruchomienia) program o tym poinformuje. Powoduje to duże ograniczenie w przypadku używania programu na komputerze nie podłączonym do internetu.
Nadaje się świetnie do najprostszej edycji jak zgłaśnianie, wyciszanie, wycinanie, wklejanie, normalizacja, zwiększanie/zmniejszanie głośności pliku audio.
Próba nagrania pliku lub jego skonwertowania, edycja tagów itp. to już konieczność pobrania dodatkowych komponentów.
Po zainstalowaniu wszystkiego co program może zaoferować jakimś potężnym narzędziem jednak się nie stanie, ale już staje się względnie funkcjonalnym. Jako podręczne narzędzie przydatny i taka jest jego rola a nie większa.
W sumie instalator mógłby mieć trochę więcej megabajtów i posiadać już zintegrowane funkcje, które ma już w menu.

30.12.2014 15:17 | Recenzja do wersji 3.3.2.0

Komentarze

0 nowych
Elma M   2 #4 10.02.2018 14:18

Czy ten program posiada jakieś funkcję, które nie występują w Adacity?

yanko wojownik   14 #3 30.12.2014 15:20

Ładny interfejs, szybko się uruchamia, prosty w obsłudze, systemu nie obciąża, ale bez doinstalowania komponentów
z sieci oferuje tylko najprostsze funkcje.

Saphrii   13 #2 29.08.2014 22:33

Mały, darmowy, bez wodotrysków, prosty, intuicyjny, przejrzysty. Instalator bez upierdliwych podstępnych dodatków Program oferuje podstawowe funkcje edycyjne, bardziej zaawansowane trzeba doinstalować. Działa stabilnie i dobrze robi swoje. Generalnie program na 5, jednak ze względu na większe możliwości edycji preferuję Audacity.

Autor edytował komentarz w dniu: 27.04.2016 13:19
  #1 21.02.2014 22:51

Super program! Potrzebowałam wyciąć fragment utworu muzycznego i wyciszyć końcówkę, żeby nie był brzydko urwany. W wave editor zajęło mi to ok 3 min (mnie-blondynce, żółtodziobowi jeśli chodzi o obróbkę dźwięku). I jest ekstra. Ściągnęłam też kilka innych programów, ale akurat w nich opcja "fade out" była przewidziana dla płatnej wersji programu.