r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ważna poprawka do QuickTime

Strona główna Aktualności

Pojawiła się aktualizacja do popularnego odtwarzacza audio i wideo - QuickTime. Poprawka dotyczy najnowszej dostępnej wersji (7.1.6) w wydaniach dla Windows i Mac.

Łatka naprawia dwa niedawno odkryte błędy, zagrażające bezpieczeństwu użytkownika i jego prywatnych danych. Pierwsza luka dotyczy obsługi QuickTime w języku Java, w której odkryto możliwość manipulacji obiektami poza granicami przydzielonego stosu i w konsekwencji wykonania złośliwego kodu. Poprawiony QuickTime przeprowadza dodatkową kontrolę apletów Javy.

Drugi błąd także występuje w obsłudze QuickTime w Javie, złośliwy kod może odczytać i przesłać do swojego twórcy zawartość pamięci przeglądarki, w której otwarto daną stronę. Poprawka czyści tą pamięć przed przekazaniem jej do niezaufanych apletów Javy.

Poprawki dla QuickTime dla Windows i Maca dostępne są na stronie Apple, możliwa jest także instalacja poprzez wbudowany w program system aktualizacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.