r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wersje robocze już na Instagramie: ważna funkcja, której brakuje Snapchatowi

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Od pewnego czasu można zauważyć, że Mark Zuckerberg usilnie próbuję odpowiedzieć na dość trudny do sprecyzowania fenomen Snapchata. Nie robi tego jednak na gruncie Facebooka – który jako rozbudowany serwis społecznościowy nie ma dziś konkurencji – a Instagramu. Dziś potyczka wchodzi na kolejny etap.

Pierwszy zamachem na popularność Snapchata było uruchomienie na Instagramie funkcji analogicznej do snapchatowego Stories. Chodzi o możliwości publikowania treści dostępnej dla wszystkich użytkowników, jednak tylko w określenym przez autora czasie, po upłynięciu którego treść znika. Wówczas nie zabrakło głosów, że Instagram zrealizował oryginalny pomysł Snapchata znacznie lepiej.

Dziś w Instagramie dostępna jest już możliwość, której wciąż brakuje na Snapchacie, a która byłaby tam całkiem przydatna. Chodzi mianowicie o zapisanie już wstępnie wyedytowanych zdjęć jako wersji roboczych. W Snapchacie, po zrobieniu zdjęcia i edycji, a następnie cofnięciu się do poprzedniego ekranu, możliwe jest tylko potwierdzenie woli opuszczenia ekranu edycji. Różnice widać powyżej.

r   e   k   l   a   m   a

W praktyce utworzenie wersji roboczej jest na Instagramie bardzo łatwe – po wprowadzeniu zmian aplikacja sama zaproponuje zapis. Następnie nieopublikowane dzieło można znaleźć w menu edycji, w pozycji Biblioteka. Mimo że dla wielu takie zmiany mogą okazać się błahe, to z pewnością nie dla użytkowników obu aplikacji, a to może się przełożyć na ich popularność. Najnowszą wersję Instagramu z funkcją zapisywania wersji roboczych można znaleźć w naszej bazie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.