Telegram zaimportuje wiadomości z WhatsApp. Funkcja dostępna na iPhone'y

Telegram zaimportuje wiadomości z WhatsApp. Funkcja dostępna na iPhone'y

fot. Carl Court/Getty Images
fot. Carl Court/Getty Images
28.01.2021 17:45

WhatsApp przysporzył sobie niedawnymi zmianami prywatności wielu przeciwników. Ogromna liczba użytkowników uciekła na inne komunikatory. Jeden z nich, Telegram, pozwala teraz na import wiadomości z WhatsAppa, jeszcze bardziej zachęcając teraz do przesiadki.

Telegram otrzymał aktualizację do wersji 7.4 na platformie iOS (z której korzystają iPhone'y). Wprowadza ona możliwość zaimportowania historii wiadomości z WhatsAppa.

Ta nowa funkcja jest przydatna, bo osoby, które przeskoczyły z WhatsAppa do Telegrama mogą kontynuować rozpoczęte na WhatsAppie wątki, mając pod ręką całą historię rozmowy. Wystarczy jedynie, że nasz rozmowca z WhatsAppa posiada także konto na Telegramie (ale nie musi go używać).

Import wiadomości obejmuje także wszelkie media (zdjęcia czy wideo), jeśli zdecydujemy się je wybrać do importu. Proces ten obejmuje także czaty grupowe.

Aby rozpocząć import, należy otworzyć WhatsAppa i wybrać daną rozmowę - indywidualną bądź grupową. Następnie należy kliknąć na ikonkę naszego rozmówcy, a stamtąd wybrać "eksportuj czat" i wybrać Telegram jako docelową aplikację. Wtedy z poziomu Telegrama będziemy mogli wybrać, gdzie chcemy zaimportować daną rozmowę.

Nasz wątek będzie nosił oznaczenie "zaimportowany". Oprócz tej zmiany, aktualizacja 7.4 wprowadza możliwość zmiany głośności dla poszczególnych uczestników czatu głosowego, a także możliwość raportowania fałszywych grup lub kanałów podszywających się pod inne osoby lub organizacje.

Uaktualnienie na razie jest dostępne tylko na iOS. W momencie publikacji nie mogą z niego jeszcze skorzystać użytkownicy Androida, ale niewątpliwie nadejdzie ono w póżniejszym czasie.

[frame]Telegram na iOS-a i Androida jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)