Więcej programów narzędziowych w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Odpowiadając na wyniki poprzedniej sondy, staramy się systematycznie zwiększać ilość programów narzędziowych w vortalu. Dzisiaj kolejny program tego typu (naszego rodzimego autorstwa) - Fryderyk.

Fryderyk to bardzo przydatny program służący do szeroko pojętego zwiększenia bezpieczeństwa pracy. Umożliwia monitorowanie programów uruchomionych w systemie, sprawdzac czy nie przechwytują one informacji z klawiatury, nie próbują wysyłać informacji przez Internet lub nawiązać połączenia telefonicznego bez wiedzy użytkownika. Daje możliwość blokowania wyskakujących okienek typu pop-up, pracy na 8 wirtualnych pulpitach, przypominania haseł oraz sprawdzania numeru IP i innych szczegółowych danych komputera do którego monitorowany program chce wysłać informacje. Bardzo ciekawą funkcją jest także możliwość "odwracania" okien dowolnej aplikacji i robienia na nim notatek o niej.

Program łączy w sobie cechy wielu różnych narzędzi i choć funkcjonalnie jest zbliżony do tzw. firewalli (ang. ściana ogniowa) to niestety nie wykrywa prób ataków i skanowania komputera z zewnątrz. Mimo to jest bardzo przydatny a do tego polskojęzyczny, prosty w obsłudze i za darmo (w wersji Standard).

Ponieważ w kategorii "Antywirusowe i zabezpieczające" działu PROGRAMY zaczęło się nam już robić powoli tłoczno, zdecydowaliśmy się na rozdzielenie jej na: "Programy antywirusowe" oraz "Programy zabezpieczające". Fryderyk, jak się zapewne domyślacie, znalazł się w zabezpieczających.

© dobreprogramy
s