r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wiedźmin (The Witcher)

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Wielokrotnie podejmowano próby przeniesienia książkowych przygód wiedźmina Geralta do świata gier, ale dopiero projekt znany na całym globie jako The Witcher od polskiego studia CD Projekt RED odniósł na tyle znaczny sukces, że dał podwaliny całej serii rodzimych produkcji RPG. Pierwowzór czerpie inspiracje z klasycznych tytułów tego typu, nastawiając się bardziej na klikanie i myślenie, niż np. sterowaniu padem.

Galeria programu

Zanim weźmiemy się za usprawnione graficznie kolejne części przygód białowłosego bohatera, wypadałoby jednak poznać jego przeszłe dzieje, zwłaszcza że pewne wybory będą miały odzwierciedlenie w kanonie później. Dlatego nawet po tylu latach, po komputerowego Wiedźmina warto sięgnąć, szczególnie w edycji wzbogaconej. Fabuła toczy się wielowątkowo, a echa decyzji potrafią odbijać się tutaj czkawką dużo później.

Trzeba przyzwyczaić się do systemu walki, opartego na przełączaniu pomiędzy stylami. W zależności od rodzaju przeciwnika, trzeba działać sprawnie oraz szybko albo przymierzyć, by uderzyć mocniej. Osobna sprawa to też wymachiwanie ostrzem w tłumie. Do tego dochodzi klikanie w regularnych odstępach czasu, żeby płynnie łączyć ciosy i zadawać większe obrażenia. Nie zabrakło dozbrajania się po drodze do finału.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek przygody, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 11.03.2017 01:20

@Zero Ghost: 3 jest gorsza fabularnie niż 2. Jak na wielkie zakończenie serii to słabo coś z tą fabułą.

lordjahu   21 #2 02.08.2016 19:59

Warto zagrać, choćby jako wprowadzenie do serii. Ta część posiada unikatową ścieżkę w Kampanii.

Zero Ghost   12 #1 06.06.2016 15:26

Możecie się ze mną nie zgodzić ,jednak nie zmienię zdania , pierwszy Wiedźmin to zdecydowanie najlepsza część trylogii ,najnowsza odsłona zajmuje u mnie zaszczytne drugie miejsce a 2 ka ?, no cóż ostatnie:)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.