r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wielka Brytania: Nie dla Visty i Office 2007 w szkołach

Strona główna Aktualności

Brytyjska Agencja Komunikacji i Technologii (Becta) opublikowała raport dotyczący aktualizacji w szkołach systemów Windows oraz pakietów Office do najnowszych wersji. Wynika z niego, że tego typu aktualizacja przyniesie ze sobą wysokie koszty wdrażenia oraz problemy z kompatybilnością programów.

Według obliczeń agencji koszt zakupu licencji i maszyn potrafiących obsłużyć system Vista wyniesie 175 mln funtów. Znaczącą większość tej kwoty rząd Wielkiej Brytanii musiałby przeznaczyć na zakup nowych komputerów ponieważ aktualnie tylko 22% PC w szkołach jest w stanie efektywnie współpracować z najnowszym dzieckiem Microsoft. Brytyjska Agencja Komunikacji i Technologii nie uważa również aby Vista mogła zaoferować coś bardziej przydatnego dla edukacji niż Windows XP.

Pakiet Office 2007 również nie spotkał się z przychylnością Becty. Głównym zarzutem agencji przemawiającym wg niej za niewdrażaniem rozwiązania Microsoftu jest brak wsparcia dla międzynarodowego standardu OpenDocument Format, który umożliwia przetwarzanie go na różnych systemach operacyjnych. Ponadto Becta wskazuje alternatywne rozwiązane w postaci darmowego systemu operacyjnego Linux i oprogramowania biurowego OpenOffice.org. Więcej informacji znaleźć można w raporcie udostępnionym w postaci pliku PDF.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.