Android priorytetem dla Microsoftu: mobilny Office i Cortana w nowych wersjach

Android priorytetem dla Microsoftu: mobilny Office i Cortana w nowych wersjach

26.11.2016 16:37

Microsoft zaktualizował swoje mobilne aplikacje na Androida. Wydana została nowa wersja asystentki Cortana oraz pakietu Office. Otrzymaliśmy kilka przydatnych nowości, naprawione zostały także błędy. Jeśli Microsoft dalej będzie podążał w tym kierunku, to czy rok Windowsa na smartfonie kiedykolwiek nadejdzie?

Cortana otrzymała aktualizację podnoszącą numer wersji do 1.9.12. Wśród nowości znajdziemy m.in. funkcję przypominania o urodzinach. Działaniem przypomina chociażby powiadomienia na Facebooku czy Google+, o poranku jesteśmy informowani, że nas znajomy obchodzi urodziny i wypadałoby mu złożyć życzenia. Dane pobierane są z kalendarza Outlook.

Nowa wersja przynosi także wsparcie dla wielu kalendarzy: może pobierać dane z naszego prywatnego kalendarza, jak i firmowego, przypominając nam o ważnym spotkaniu. Microsoft podaje, że wyeliminowane został znalezione błędy, a sama Cortana powinna teraz działać sprawniej. To dobra wiadomość, bo ma ona być główną asystentką na smartfonach Xiaomi. Przynajmniej tych działających na oryginalnych chińskich ROM-ach MIUI, gdyż te skierowane na rynek międzynarodowy Cortany jeszcze nie dostały.

Obraz

Aktualizacja Office'a była wcześniej przetestowana w ramach programu Office Insider, a więc możemy oczekiwać wysokiej jakości i braku poważnych błędów, inaczej testowy program Microsoftu nie miałby sensu. Nowa wersja to wbudowane ustawienia dostępu, w tym wsparcie dla TalkBack, klawiatury i innych technologii wspomagających. Pojawiły się również powiadomienia informujące o dokumentach dzielonych z innymi osobami.

Wspomniane aktualizacje są częścią planu Microsoftu, którego celem jest zwiększenie nacisku na rozwój aplikacji na Androida i iOS. To właśnie konkurencyjne mobilne systemy są priorytetem, firma chce zapewnić dostęp do swoich usług, bez względu na urządzenie. Użytkownicy mobilnego Windowsa mogą się z tymi słowami nie zgodzić. Dla Google i Apple w praktyce przecież nie istnieją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)