Office Lens nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia na iOS i Androida

Office Lens nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia na iOS i Androida

Office Lens nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia na iOS i Androida
Paweł Piskurewicz
03.04.2015 08:51, aktualizacja: 28.05.2015 09:16

Office Lens to narzędzie od Microsoftu, które ma nam ułatwić skanowanie dokumentów czy też danych zapisanych na tablicach. Do tej pory mogli z niego korzystać jedynie posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone. Jednak wzorem innych aplikacji, także ta trafiła w końcu na iOS oraz w wersji testowej na Androida.

Zdjęcie materiału możemy zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany na naszym dysku w chmurze. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Zarówno w sklepie Google Play jak i App Store można znaleźć podobne aplikacje, jednak mało która oferuje tak wiele, robi to tak dobrze i jest dostępna za darmo. Jeżeli często korzystanie z opcji skanowania dokumentów telefonem oraz utrwalania zapisków ze spotkań za pomocą zdjęcia Office Lens znacząco ułatwi te zadania. Jednak aby w pełni wykorzystać i docenić jej możliwości należy korzystać z ekosystemu Microsoftu.

Choć ciężko krytykować Microsoft za to, że swoje dobre rozwiązania udostępnia na różne platformy, to jednak jest to kolejny cios zadany obecnej wersji Windows Phone. Nie tylko w większości przypadków dysponuje ona aplikacjami gorszymi niż te stworzone z myślą o innych systemach, ale też traci kolejne ekskluzywne tytuły. Office Lens jest tego dobrym przykładem. Aplikację dla iOS, Androida oraz Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)