Office Lens nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia na iOS i Androida

Office Lens nie tylko dla Windows Phone. Aplikacja trafia na iOS i Androida
Paweł Piskurewicz

03.04.2015 08:51, aktual.: 28.05.2015 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Office Lens to narzędzie od Microsoftu, które ma nam ułatwić skanowanie dokumentów czy też danych zapisanych na tablicach. Do tej pory mogli z niego korzystać jedynie posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone. Jednak wzorem innych aplikacji, także ta trafiła w końcu na iOS oraz w wersji testowej na Androida.

Zdjęcie materiału możemy zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany na naszym dysku w chmurze. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Zarówno w sklepie Google Play jak i App Store można znaleźć podobne aplikacje, jednak mało która oferuje tak wiele, robi to tak dobrze i jest dostępna za darmo. Jeżeli często korzystanie z opcji skanowania dokumentów telefonem oraz utrwalania zapisków ze spotkań za pomocą zdjęcia Office Lens znacząco ułatwi te zadania. Jednak aby w pełni wykorzystać i docenić jej możliwości należy korzystać z ekosystemu Microsoftu.

Choć ciężko krytykować Microsoft za to, że swoje dobre rozwiązania udostępnia na różne platformy, to jednak jest to kolejny cios zadany obecnej wersji Windows Phone. Nie tylko w większości przypadków dysponuje ona aplikacjami gorszymi niż te stworzone z myślą o innych systemach, ale też traci kolejne ekskluzywne tytuły. Office Lens jest tego dobrym przykładem. Aplikację dla iOS, Androida oraz Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)