Więzienie za Total Commandera i WinRARa

Strona główna Aktualności

O autorze

Na łamach blogu Lege Artis pojawił się interesujący wpis dotyczący oprogramowania Total Commander i WinRAR. Otóż jak się okazuje za nieopłacone aplikacje rozpowszechniane na licencji shareware można trafić do więzienia.

Sprawą jednego z czytelników wspomnianego bloga, który korzystał z nieopłaconych wersji Total Commandera i WinRARa zainteresowało się Stowarzyszenie PRO z Warszawy, reprezentujące w Polsce autorów wymienionego oprogramowania. Jak napisano w akcie oskarżenia właściciel komputera, na którym zainstalowane były aplikacje nie posiadał odpowiedniej licencji, narażając organizację na straty. W wypadku Total Commandera kwota ta wyniosła 107 złotych, a WinRARa 150 złotych.

Stowarzyszenie PRO zarzuca użytkownikowi, iż na jego komputerze znajdowała się nieopłacona wersja oprogramowania opatrzonego licencją shareware i za to też ponieść ma konsekwencje. Ale to osoba, korzystająca z danego oprogramowania decyduje czy zakupi aplikację czy nie., w tym przypadku wspomniana organizacja zdaje się zmuszać do jej zakupu.


Aktualizacja, 19.10.2008, 13:13

Światło dzienne ujrzały kolejne szczegóły sprawy pomiędzy użytkownikiem posiadającym na swoim komputerze nieopłacone wersje oprogramowania shareware, a warszawskim Stowarzyszeniem PRO. Zarzut o tym, że użytkownik rozpowszechniał wspomniane aplikację wzięło się prawdopodobnie stąd, iż korzystał on z programu P2P - Emule i udostępniał tym samym innym zawartość katalogu Incoming, w którym to znajdowały się pobrane przez niego pliki MP3 (62 pliki). Więcej informacji na temat całej sprawy znaleźć można na blogu Lege Artis.

© dobreprogramy