Według BitTorrenta aplikacja jest świetna, więc użytkownicy zapłacą za wysyłanie zdjęć

Według BitTorrenta aplikacja jest świetna, więc użytkownicy zapłacą za wysyłanie zdjęć

Według BitTorrenta aplikacja jest świetna, więc użytkownicy zapłacą za wysyłanie zdjęć
17.06.2015 11:14

Twórcy BitTorrenta chcą odmienić sposób w jaki wysyłamy znajomym zdjęcia z naszego smartfona. Obecnie większość osób korzysta z tradycyjnego wysłania przez Bluetooth lub udostępnia pliki zgromadzone na Google Drive, OneDrive czy innym dysku w chmurze. Natomiast aplikacja Shoot ma uczynić proces wysyłania plików jeszcze prostszym i wygodniejszym.

Już po uruchomieniu aplikacji wyraźnie widać, że twórcy postawili przede wszystkim na prostotę wysłania i odbierania plików. Niemal cały ekran został podzielony na dwa, duże przyciski – wyślij i odbierz. Jedynie na górze znalazł się mały odnośnik do ustawień, w których znajdziemy wyłącznie ustawienie dotyczące działania aplikacji w przypadku braku połączenia WiFi.

Wysłanie sprowadza się wyłącznie do wybrania plików, które chcemy udostępnić znajomym. W następnym kroku aplikacja generuje kod QR. Wystarczy, że nasi znajomi zeskanują go z poziomu aplikacji na swoich urządzeniach i już mogę odbierać pliki. Wymiana plików została oparta na technologii BitTorrent Sync’s peer-to-peer, a więc pliki mogą być przesyłane na kilka urządzeń jednocześnie.

Niestety aplikacja ma wady, które mogą ją zdyskwalifikować u sporego grona użytkowników. Po pierwsze, Shoot może przysłać tylko pliki zdjęciowe i wideo zgromadzone w naszej galerii. Po drugie, aplikacja w wersji darmowej umożliwia tylko trzykrotne przesłanie plików. Za kolejne będziemy musieli zapłacić jednorazowo w formie mikropłatności. To właśnie ta opłata spowoduje, że wiele osób pozostanie przy obecnie wykorzystywanych darmowych sposobach przesyłania plików.

Oczywiście aplikacje znajdziecie w nasze bazie, dostępna jest w wersji na Androida, Windows Phone oraz iOS. Mimo przed chwilą wymienionych ograniczeń warto dać jej szanse. Możliwe, że Shoot zrobi na Was na tyle dobre wrażenie, że zdecydujecie się na mikropłatności.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)