r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WinAPE 2.0 Beta 2

Strona główna Windows Programowanie Emulatory
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

WinAPE to emulator jednego z pierwszych komputerów domowych, czyli Amstrad CPC. Program, który został zaprojektowany przy wykorzystaniu Debuggera i Assemblera, współpracuje ze wszystkimi 32-bitowymi systemami operacyjnymi Windows.

Galeria programu

Narzędzie pozwala na emulację każdego modelu CPC, czyli CPC 464/664 i 6128, CPC 464+ oraz 6128+. Emulacja (w tym ekranu i cyfrowych efektów dźwiękowych) przebiega w sposób bardzo dokładny, więc użytkownicy systemu Windows mogą doświadczyć tych samych wrażeń, co dawni posiadacze któregokolwiek z komputerów Amstrad CPC.

Należy zaznaczyć, że WinAPE wspiera następujące obrazy dysków: DSK, EDSK, ARC oraz DSC. Jednocześnie obsługuje archiwa danych zapisane w formatach: ZIP, ARJ, JAR, CAB, BH, GZ, Z, LHA, ARC, TAR, ZOO i UUE. Pozwala również na skonfigurowanie sterowania w grach wedle upodobań dzięki funkcji przypisywania dowolnych przycisków na klawiaturze do klawiszy CPC. Wszystkie ustawienia konfiguracyjne mogą być przeprowadzane w czasie działania aplikacji.

Zdaniem producenta, WinAPE to jeden z najszybszych emulatorów CPC dla popularnych "okienek" i nietrudno zgodzić się z tym stwierdzeniem, bowiem opisywane narzędzie faktycznie działa stosunkowo szybko i bezproblemowo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.