r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WinDbg Preview

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe

WinDbg Preview to testowa wersja nowej edycji programu WinDbg, wbudowanego dotychczas w system debuggera. Nowy program pod maską zachowuje tę samą funkcjonalność, jednak opakowano go w nowy interfejs, pasujący wzornictwem do pozostałych elementów współczesnego Windowsa.

Galeria programu

Program pozwala śledzić błędy w działaniu aplikacji i systemu, w tym analizować zrzuty pamięci podczas poważnych błędów w działaniu systemu. Główną zmianą w stosunku do znanego dotychczas WinDbg jest nowy interfejs, w którym postawiono na wstążkę i dodatkowe tryby pracy, w tym ciemny motyw, który ułatwi pracę w ciemniejszych pomieszczeniach lub nocą.

Przy okazji zmian w wyglądzie, w programie pojawiły się także nowe elementy wśród funkcji, w tym możliwość zapamiętywania ostatnich sesji, aby nie musieć się każdorazowo do nich logować oraz asynchroniczność okien, co gwarantuje możliwość ich niezależnej obsługi.

Uwaga!

Program udostępniony jest poprzez oficjalny Sklep Windows i w dniu premiery może nie być dostępny dla wszystkich użytkowników. Sytuacja powinna ulec stabilizacji w przeciągu 24 godzin.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

WinDbg Preview: nowy interfejs aplikacji do debugowania w Windows 10

8
OPROGRAMOWANIE 29.08.2017 | Oskar Ziomek

Microsoft postanowił ponownie zadbać o aktualizacje swojego oprogramowania, tym razem nie pod kątem nowych funkcji związanych z rozrywką w Windowsie 10. Na warsztat wzięto narzędzie do debugowania i wydano właśnie jego nową, testową na ten moment wersję: WinDbg Preview. To ten sam WinDbg, który znany był dotychczas. Teraz jednak opakowany został w nowy interfejs, aby dostosować jego wzornictwo do pozostałych elementów współczesnego Windowsa. Od razu może rodzić się pytanie: do których elementów? W końcu w Windowsie 10 obok najbardziej aktualnych wzornictwem paneli spotkać można nadal okna…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.