r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WinParrot 2.1.3.4

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinParrot to rozbudowany i całkowicie darmowy program, mający na celu automatyzację najczęściej wykonywanych na komputerze operacji. Pozwala ono skutecznie rejestrować ruchy myszką, kliknięcia, a także czynności wykonywane za pośrednictwem klawiatury i samoczynne ich powtarzanie w dowolnym momencie.

Galeria programu

Narzędzie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, rozbudowaną funkcjonalnością i dużą prostotą obsługi. Umożliwia ono łatwe zapisywanie nawet złożonych czynności oraz ich powtarzanie w wyznaczonym czasie. Z powodzeniem wykorzystywane może być do automatycznego wykonywania często powtarzających się operacji, ale również np. tworzenia różnego rodzaju botów lub testowania stron i aplikacji internetowych.

WinParrot tworzy i zapisuje na dysku komputera specjalne makra, zawierające informacje o ruchu myszki oraz zdarzeń inicjowanych za pośrednictwem klawiatury - m.in. wpisywanie znaków czy tekstu. Co bardzo ważne, narzędzie wyposażone zostało w zaawansowane mechanizmy, pozwalające kreować różnego rodzaju reakcje programu na zmiany, jakie zachodzić mogą na ekranie monitora - mowa o zmianie położenia okna, otworzenie nowego okna itp.

Proces tworzenia nowego makra jest banalnie prosty. Inicjujemy go, klikając w oknie programu opcję 'Record'. Program w tym momencie minimalizuje się do zasobnika systemowego i stamtąd rejestruje wszystkie wykonywane na komputerze czynności. Zapisywanie przerwane może być z poziomu wspomnianej ikony w tray'u lub po naciśnięciu klawisza 'End'.

To nie koniec możliwości, jakie daje nam WinParrot. Po zakończonym zapisywaniu możemy obejrzeć zarejestrowaną aktywność na komputerze, a nawet przeprowadzić operacje debugowania stworzonego makra. Pozwala ono na manualne prześledzenie "krok po kroku" tego, co zapisał dla nas program. Program umożliwia także edytowanie makr. Możemy m.in. łatwo usuwać wybrane sekwencje operacji, zmieniać ich kolejność, klonować i modyfikować np. wprowadzany tekst.

Zalet tego niewielkiego narzędzia znaleźć można wiele. Bez wątpienia kolejną z nich jest brak konieczności instalacji programu w systemie. Pomimo braku polskiej wersji językowej obsługa WinParrot nie powinna nikomu przysporzyć żadnych problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 18.06.2016 18:56

Program ma wiele błędów, poddałem się przy pobieraniu i zapisywaniu danych do arkusza excel/.Ciągły błąd Idispached Autowrap

  #8 15.01.2016 11:04

Dobry do botowania w grach ( np m2 priv) bez żadnych wirow i ryzyka.

  #7 13.01.2016 13:12

@CoTakWolno? (niezalogowany):

Wystarczy zwiększyć prędkość ruchu myszki przed uruchomieniem, tak samo można zmienić prędkość wpisywania znaków, odpowiada za to wartość w nawiasie dla SetMouseSpeed oraz SetKeySpeed, ja sobie ustawiłem Mouse na 100, a Key na 50 i śmiga aż miło :) Pozdrawiam Keisow.

  #6 10.01.2016 19:36

Nagrane ruchy myszki odważane są tak wolno że można się zestarzeć czekając na ich wykonanie. Zamiast oszczędzić czas tylko go straciłem.

  #5 24.09.2015 17:05

Niestety pierwsze testy tego programu mnie rozczarowały. Nagrana sekwencja uruchomienia programu z menu start po odtworzeniu spowodowało uruchomienie innego programu, a wpisywany tekst zamienia się w krzaki. O ile tekst da się poprawić wpisując go w kodzie skryptu o tyle nad działaniem kliknięć nie udało mi się zapanować.

  #4 05.06.2013 12:53

bardzo dobre

  #3 03.12.2012 02:53

dobry

  #2 21.09.2012 19:17

program ma możliwości tut na yt, mam nadziej na dalszy rozwój aplikacji :-)

  #1 20.09.2012 18:01

bardziej beznadziejnego programu tego typu nie widzialem

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.