WinUSB WinUSB 3.6.1.2

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinUSB to niewielka aplikacja umożliwiająca tworzenie bootowalnych obrazów ISO systemów operacyjnych Windows na pamięciach przenośnych komunikujących się z pecetem za pośrednictwem złącza USB.

Dzięki WinUSB zainstalujemy więc system Windows z pendrive'a, a nie płyty, co może okazać się przydatne, kiedy producent laptopa nie przewidział umieszczenia napędu DVD w jego obudowie, a komputer został zainfekowany.

Narzędzie cechuje się prostotą działania. Po jego włączeniu należy wybrać odpowiednie urządzenie USB, wybrać dystrybucję systemu Windows, a później określić system plików. Następnie trzeba kliknąć przycisk zatwierdzający, by rozpocząć wykonywanie operacji przygotowywania bootowalnego obrazu.

Zwykle podczas korzystania z WinUSB nie trzeba formatować dysku flash USB, gdyż wystarczy odpowiednia ilość wolnego miejsca w pamięci urządzenia. Może jednak dojść do sytuacji, w których bez formatowania przygotowanie bootowalnego obrazu ISO z "okienkami" nie będzie możliwe, ale wtedy narzędzie wyświetli odpowiednie powiadomienie.

WinUSB pozwala na uruchamianie napędu rozruchowego w dwóch trybach: BIOS oraz UEFI. Warto również wspomnieć, że opcja uruchamiania ISO z dysku USB przy wykorzystaniu UEFI jest możliwa nawet przy użyciu systemu plików NTFS (narzędzie obsługuje również FAT32 i ExFAT).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!