r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 10 Mobile z połączonymi aplikacjami Wiadomości i Skype

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jedną ze zmian, która według zapowiedzi powinna pojawić się w Windows 10 Mobile miała być o wiele lepsza integracja komunikatora Skype z systemem. Niestety do tej pory kończyło się jedynie na prezentacjach. Pomimo kilku wersji testowych systemu, jego użytkownicy wciąż korzystali z oddzielnej aplikacji do obsługi komunikatora. Teraz ma się to zmienić. Wszystko dzięki opublikowanemu wczoraj Messaging Skype Beta.

Z programu mogą skorzystać posiadacze wersji testowej Windows 10 Mobile. Po instalacji zastępuje nam systemową aplikację Wiadomości. To która z nich ma być głównym programem do odbierania SMS możemy wybrać później z poziomu ustawień. Możliwość zmiany aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych ma być jedną z nowości jakie przyniesie Windows 10 Mobile.

Wygląd Messaging Skype Beta nie odbiega od tego co widzieliśmy już w Wiadomościach. Główna różnica polega na możliwości przełączenia się pomiędzy obsługą czatu i połączeń przez sieć GSM, a komunikator Skype. Zmiana dotyczy nie tylko wiadomości tekstowych, ale także głosowych i wideo. W tym celu Messaging Skype Beta instaluje nam dodatkowo program Skype video Preveview.

r   e   k   l   a   m   a

W obecnej formie aplikacja Skype nie pozwala nam na zbyt wiele. Za pomocą czatu nie prześlemy plików, ani nawet zdjęć. Dodatkowo, użyte za jego pomocą emotikony nie będą widoczne w oknie konwersacji na innych platformach. Czasem występują także problemy z nawiązaniem połączeń głosowych i wideo. To jednak wciąż beta, dodatkowo stworzona dla systemu w wersji testowej. Moduł sms oraz sam czat wydają się działać poprawnie. Messaging Skype Beta dostępny jest za darmo dla urządzeń z systemem Windows 10 Mobile.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.