Skype w Windows 10: Fluent Design i nowe funkcje po aktualizacji

Skype w Windows 10: Fluent Design i nowe funkcje po aktualizacji

Skype w Windows 10: Fluent Design i nowe funkcje po aktualizacji
Oskar Ziomek
12.12.2017 16:13

Do użytkowników uniwersalnej aplikacji Skype w Windowsie 10 trafia jej aktualizacja, wraz z którą pojawia się dostępne dla wszystkich w stabilnym wydaniu Fluent Design – nowe wzornictwo z charakterystyczną półprzezroczystością. Nie jest ono jednak główną zmianą w programie, bowiem pojawiło się w nim także kilka nowości od strony funkcjonalnej.

Obraz

Pierwsza ważna nowość to galeria. To widok agregujący wymienione w ramach wybranej rozmowy linki, zdjęcia i dokumenty, co pozwoli szybciej do nich dotrzeć bez konieczności przewijania licznych wiadomości. Nowy jest także widok powiadomień, w którym szybko odnajdziemy konwersacje, w których zostaliśmy wspomnieni przy użyciu @mentions. W Skypie ulepszono także wyszukiwarkę oraz przywrócono statusy dostępności, do których można także dodać krótki opis.

Kolejna nowość to możliwość wykorzystania zalety najnowszej kompilacji Windowsa 10, Fall Creators Update, dzięki której na pasku zadań pojawiły się skróty do kontaktów. W kontekście Skype'a można stąd teraz wyświetlać niewielkie okna czatów z konkretnymi osobami, a także wysyłać w ten sposób pliki – przeciągając dokumenty na obszar rozmowy.

Chociaż aktualizacja powinna być dostępna dla wszystkich od razu, niewykluczone, że jak zwykle w takich przypadkach, do wszystkich dotrze maksymalnie do 48 godzin. Przypominamy także, że Skype'a dla wielu platform (w tym w opisywanej wersji UWP, po rozwinięciu menu Wszystkie wersje) można oczywiście pobrać z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)