Nie wszyscy dostaną aktualizację do Windows 10 Mobile

Nie wszyscy dostaną aktualizację do Windows 10 Mobile

Nie wszyscy dostaną aktualizację do Windows 10 Mobile
11.08.2015 11:37

Miało być tak pięknie, w teorii wszystkie smartfony z WP 8.1 miały otrzymać Windows 10 Mobile. Okazuje się jednak, że niestety nie wszystkie modele zobaczą aktualizację. Firma Kazam ogłosiła, że nie zamierza dalej wspierać swoich trzech smartfonów z Windows Phone i ich użytkownicy mogą tylko pomarzyć o aktualizacji.

Podobno zaletą urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone jest bardzo dobry system aktualizacji. Jeśli chodzi o Lumie, które na rynku pojawiły się z WP8, to ta zasada jeszcze się sprawdza. Nowsze wersje systemu operacyjnego pojawią się nie tylko na topowych smartfonach, ale także na tych najtańszych. Dodatkowo wszystkie Lumie z Windows Phone 8.1 mogą liczyć na aktualizację do Windows 10 Mobile. Tak różowo nie jest już w przypadku urządzeń innych producentów.

Obraz

Nie wszystkie jednak smartfony dostaną najnowszą edycję mobilnych okienek. Firma Kazam, której urządzenia znajdziemy w Polsce, oficjalnie ogłosiła, że nie przepada za swoimi klientami. Oczywiście komunikat brzmiał trochę inaczej, ale jak najbardziej można odnieść wrażenie, że obecni klienci dla tej firmy zbytnio się nie liczą. Smartfony Thunder 340W, Thunder 450 i Thunder 450WL nie otrzymają aktualizacji do Windows 10 Mobile. Użytkownicy tych urządzeń pozostaną więc z obecnymi wersjami mobilnego systemu Microsoftu. Co ciekawe, te trzy modele spełniają wymagania W10 i nic nie stoi na przeszkodzie, aby udostępnić dla nich nową wersję oprogramowania.

Najwidoczniej firma Kazam zamiast dbać o swoich obecnych klientów woli poszukać nowych. Ogłosiła ona bowiem, że nie zamierza rozstawać się z oprogramowaniem Microsoftu. Firma planuje produkcję kolejnych urządzeń, które będą już działać pod kontrolą Windows 10 Mobile.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)