reklama

Windows 7 i 2008 R2 RC dostępne publicznie!

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jak zapowiadaliśmy Microsoft udostępnił publicznie do pobrania wersję Release Candidate systemu Windows 7 oraz jego serwerowego odpowiednika - Windows Server 2008 R2.

Od czwartku obie wersje kandydujące mogli pobierać posiadacze płatnych subskrypcji TechNet i MSDN oraz zaproszeni przez Microsoft uczestnicy technicznego programu beta. Teraz Windows 7 i Windows Server 2008 R2 mogą pobrać wszyscy zainteresowani. Udostępniona kompilacja oznaczona jest numerem 7100-0-090421-1700 i została skompilowana 21 kwietnia. Warto więc zauważyć, że suma kontrolna podana przez Microsoft zgadza się z sumami podawanymi w serwisach torrentowych, do których ta sama, jak widać, wersja Release Candidate wyciekła już kilkanaście dni temu. Plik obrazu płyty ISO z systemem Windows 7 w wersji 32-bitowej zajmuje 2,36 GB, wersja 64-bitowa jest nieco "cięższa" - 3,05 GB. Windows Server 2008 R2 występuje jedynie w wersji 64-bitowej, jego obraz zajmuje 2,9 GB, zaś w edycji dla procesorów Itanium - 2,3 GB.

Klucze produktów do aktywacji wersji RC udostępniono na stronie pobierania. Pozwolą one użytkowanie systemu do czerwca 2010 r., a od 1 marca system będzie się restartował co dwie godziny. Istnieje możliwość aktualizacji do wydania RC z Bety stosując metodę opisaną na stronie, ale Microsoft nie poleca tego rozwiązania. Polska wersja Release Candidate cały czas dostępna jest dla uczestników polskiego programu mini-beta Windows 7 skupionego na wyłapywaniu błędów w lokalizacji systemu. Wszystkim zainteresowanym polską wersją Windows 7 polecamy demonstrację Rzut okiem na polski Windows 7 RC.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama