r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows 8 z pulpitem w „chmurze”?

Strona główna Aktualności

Do Internetu przeciekły kolejne informacje na temat kolejnego Windowsa. Wynika z nich, że nowy system wprowadzi usługę wirtualnych pulpitów online.

Desktop as a Service (DaaS) to usługa umożliwiająca korzystanie z wirtualnych pulpitów w chmurze obliczeniowej. Ma to ułatwić dostęp do systemu, współpracę w firmie czy tworzenie kopii zapasowych danych. Takie rozwiązanie zakłada, że komputer staje się jedynie urządzeniem, za pomocą którego można połączyć się z wirtualnym pulpitem oraz aplikacjami zapisanymi na serwerze. Mary-Jo Foley z serwisu ZDNet dotarła do materiałów, z których wynika, że właśnie nad czymś takim pracuje Microsoft.

Użytkownik miałby dostęp nie tylko do wirtualnego pulpitu, ale także programów i danych zapisanych „w chmurze”. Nowa usługa byłaby przeznaczona przede wszystkim dla firm, które dzięki DaaS mogłyby w łatwy sposób dzielić się informacjami i dostępem do aplikacji między pracownikami. Możliwe, że razem z szerokim dostępem do chmury obliczeniowej Microsoft wprowadziłby również sklep z aplikacjami. Na podobny krok zdecydował się już Apple (Mac App Store) czy Canonical (Centrum oprogramowania). Nowy system operacyjny Microsoftu miałby pojawić się około 2012 roku. O głębokiej integracji Windowsa 8 informowaliśmy już na początku tego miesiąca.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.