Microsoft prezentuje Windows 365. System będzie działał w chmurze

Microsoft prezentuje Windows 365. System będzie działał w chmurze

Microsoft prezentuje Windows 365. System będzie działał w chmurze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Microsoft
Adam Gaafar
15.07.2021 13:49

Na konferencji, która odbyła się w środę 14 lipca, Microsoft zapowiedział wprowadzenie działającej w chmurze usługi Windows 365. Oznacza to, że użytkownik nie będzie fizycznie instalował systemu, aby móc z niego skorzystać.

Rozwiązanie Microsoftu umożliwi użytkownikowi streamowanie systemu operacyjnego na dowolne urządzenie. Dzięki temu system będzie mógł być uruchamiany natychmiast, bez potrzeby fizycznego instalowania go na komputerze lub smartfonie. Usługa zostanie wprowadzona już 2 sierpnia. Aby z niej skorzystać, potrzebujemy jedynie połączenia z Internetem.

Windows na abonament

Na początku Windows 365 będzie bazował na systemie Windows 10, a w przyszłości - na Windows 11. W ramach subskrypcji użytkownik otrzyma umieszczony w chmurze wirtualny komputer. Będzie można z niego skorzystać w aplikacji Microsoft Remote Desktop oraz w przeglądarce. Na ten moment Microsoft nie podał konkretnych kwot abonamentu, ale wiadomo, że jego wysokość będzie uzależniona od wybranej przez klienta konfiguracji sprzętowej.

Introducing Windows 365

Najtańszy z wirtualnych komputerów ma 2 GB RAM i 64 GB pamięci na dane. Najdroższa wersja oferuje z kolei 32 GB RAM i 512 GB pamięci. Łącznie do wyboru będzie 12 różnych konfiguracji. Cenę usługi poznamy najpewniej w przyszłym miesiącu.

Windows 365 będzie na razie uruchomiony dla przedsiębiorstw, ale możliwe, że z czasem stanie się dostępny również dla klientów indywidualnych. W założeniu usługa ma ułatwić dostęp do aplikacji biznesowych. Będzie ją można uruchomić na iPadach, Linuksie, smartfonach z Androidem czy Makach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (167)