reklama

Windows Insider pozwoli na testowanie sprzętu? Mówią o rozsyłaniu Lumii 950 XL

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Program Windows Insider Preview daje dziś za darmo dostęp do najświeższych oficjalnych wersji systemów Windows, pozwalając swoim uczestnikom na wywieranie wpływu na prace nad nimi. Wiele wskazuje na to, że już niebawem w ramach Insider Preview jego członkowie uzyskają także dostęp do sprzętu, którego nie ma jeszcze na rynku.

W trakcie toczących się na Twitterze dyskusji pomiędzy wiceprezesem Microsoftu Gabe Aulem i społecznością, z którą pozostaje w kontakcie, padła propozycja, by Microsoft pozwolił swoim Insiderom na zakup sprzętu załadowanego wczesnymi wersjami oprogramowania – a sprzętem o który konkretnie chodziło była Lumia 950 XL.

Pomysł spodobał się Aulowi – i choć oficjalnie niczego nie zadeklarowano, to niektórzy najbardziej aktywni członkowie Insider Preview otrzymali e-maile, w których firma z Redmond informuje, że wezmą oni jeszcze bardziej aktywny udział w pracach nad Windows 10 Mobile. W towarzyszącej ankiecie mieli oni podać model używanego obecnie urządzenia, oraz co ciekawe, adres, pod którym może zastać ich kurier.

Windows Insider Preview został rozszerzony na mobilną wersję „dziesiątki” w lutym tego roku i korzysta z niego w wersji mobilnej kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie ma więc co liczyć na to, że nagle Microsoft wszystkim jego uczestnikom roześle nowe testowe egzemplarze Lumii, podobno przecież dotkniętych poważną usterką konstrukcyjną. Bardziej prawdopodobne byłoby rozesłanie takich urządzeń programistom, którzy w sklepie Window Store umieścili interesujące aplikacje. Nie jest to w końcu tani sprzęt – w przedsprzedaży Microsoft chce za swojego smartfona 3099 złotych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama