Windows Live Custom Domains oficjalnie

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegłym roku informowaliśmy o wchodzącej w skład grupy Windows Live usłudze zakładania skrzynek pocztowych we własnej domenie. Teraz usługa ta została pozbawiona pewnych ograniczeń i rozszerzona o nowe możliwości.

Windows Live Custom Domains pozwala na obsługę kont pocztowych zakładanych w naszej własnej domenie, a obsługiwanych przez serwery Microsoftu. Jedyne co trzeba wykonać do wpisać w konfiguracji naszej domeny odpowiednie wpisy MX. Od teraz serwis wyszedł z fazy beta, możemy zakładać nieograniczoną liczbę kont o pojemności 250 MB, dodatkowo dostajemy do dyspozycji 40 zaproszeń do testowej wersji nowego interfejsu webmail, rozszerzającego pojemność konta do 2 GB.

Nowa funkcja Open Membership umożliwia nam zaoferowanie osobom odwiedzającym naszą witrynę możliwości zakładania kont pocztowych w naszej domenie. Wystarczy dodać na stronie specjalnie przygotowany kod HTML. Następnie możemy decydować, czy zezwalamy na dowolne automatyczne tworzenie kont, czy chcemy być pytani o potwierdzenie.

© dobreprogramy
s