Windows Natychmiast

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft rozpoczął ankietę, w której pyta wybranych użytkowników, czy chcieliby mieć w Windows funkcję, dzięki której po kilku sekundowym bootowaniu się systemu otrzymywałoby się działający pulpit z podstawowymi funkcjami.

Nowa funkcja nosi nazwę Instant On. Dzięki niej po 8 sekundach od rozpoczęcia bootowania użytkownik mógłby już wykonywać takie operacje jak przeglądanie stron internetowych, korzystanie z komunikatora, oglądanie DVD i słuchanie muzyki. Nie miałby jednak dostępu do reszty systemu i pozostałych swoich aplikacji. Nie byłoby też możliwości zmieniania konfiguracji systemu.

Koncepcja ta nie jest nowa, podobne funkcje posiadają niektóre laptopy takich firm jak Sony czy Dell. Były one jednak zwykle oparte o Linuksa. Nie wiadomo w jakim celu Microsoft przeprowadza swoją ankietę. Być może nowa funkcjonalność jest planowana dla systemu Windows 7. Szybkie bootowanie jest tym, na czym Microsoft ostatnio się skupia. Pracownicy Microsoftu mówią, że chcieliby aby Windows uruchamiał się w 15 sekund.

© dobreprogramy