Windows Terminal na Build 2021: teraz może być domyślnym terminalem w Windows 10

Windows Terminal na Build 2021: teraz może być domyślnym terminalem w Windows 10

Windows Terminal dostał kolejną aktualizację
Windows Terminal dostał kolejną aktualizację
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.05.2021 14:57

Na konferencji Build 2021 nie zabrakło informacji o Terminalu w Windows 10. Aplikacja została ponownie zaktualizowana, ale co najważniejsze, od teraz Windows Terminal może być domyślnym w systemie - niezależnie od tego, którą aplikację użytkownik będzie chciał włączyć.

W praktyce do systemowych aplikacji trafiają bowiem ustawienia, które pozwalają wybrać program Windows Terminal jako środowisko, w którym będzie uruchamiany Wiersz polecenia czy PowerShell. W efekcie, nawet jeśli użytkownik będzie chciał uruchomić PowerShella i kliknie na jego ikonie, docelowo zobaczy na ekranie Windows Terminal z odpowiednim profilem.

To jedna z nowości opisywanych przez Microsoft w ramach zapowiedzi testowej edycji 1.9, z której mogą już korzystać insiderzy. Nie brakuje jednak także innych zmian, w tym nowego trybu "Quake", dzięki któremu Terminal można włączyć w dowolnym momencie za pomocą kombinacji klawiszy Win + "`". Interfejs tekstowy zajmie wówczas górną połowę ekranu, a będzie go można ukryć dokładnie tą samą kombinacją na klawiaturze.

Inne nowości w Terminalu to opcja tworzenia profili (można je tworzyć od zera lub kopiować elementy już istniejących), a także nowa karta do edycji akcji. Użytkownik może stąd zdecydować, z jakich skrótów klawiaturowych będzie korzystać lub je zmienić. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu Microsoftu dla deweloperów.

Windows Terminal jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)