Windows Server 2008 RC0 i SP1 dla Visty do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

W dziale pobrań witryny Microsoft pojawiła się pierwsza wersja Release Candidate nowej edycji systemu serwerowego firmy Microsoft, Windows Server 2008. Wydanie RC0 jest już kompletne pod względem funkcjonalności, w finalnej wersji produktu w stosunku do RC0 nie pojawi się już nic nowego poza usunięciem potencjalnych usterek wykrytych podczas testów edycji RC. Należy nadmienić, że edycje RC - mimo że uważane przez Microsoft za kompilację wysokiej, gotowej do środowiska produkcyjnego jakości - nie są przeznaczone do pracy produkcyjnej i jeśli ktoś decyduje się użyć je w rzeczywistym środowisku, robi to na własne ryzyko. Udostępniona wersja RC0 jest wydaniem ograniczonym czasowo, po 7 kwietnia 2008 wymagać będzie aktualizacji do pełnej wersji produktu lub kolejnego wydania RC. RC0 wymaga też klucza aktywacyjnego, który można wygenerować sobie na stronach Microsoft TechNet.

Windows Server 2008 RC0 udostępniony został do pobrania w edycjach Standard, Web, Enterprise , Datacenter oraz dla systemów Itanium. Ponadto, ze stron Microsoft pobrać można także zestaw usług Windows Media Services 2008 oraz dokumentację - przegląd techniczny Windows Server 2008, przewodniki krok po kroku, Release Notes dla wbudowanych w edycję RC0 technologii wirtualizacji, a także opis wymagań systemowych.

Ponadto pojawiła się także - niestety już nie publicznie - wersja beta Service Packa 1 dla Windows Vista, o którym podczas zlotu czytelników w Szklarskiej Porębie opowiadał Dominik Sołtysik z Microsoft. Dodatek udostępniony został wybranym testerom poprzez witrynę Microsoft Connect. Przegląd nowości w Service Packu znaleźć można w poście Brandona LeBlanca na oficjalnym blogu twórców Windows Vista.

© dobreprogramy