Windows Virtual PC 6.1.7600.16393

Strona główna Windows Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Windows Virtual PC to bezpłatny dodatek do Windows 7 umożliwiający uruchomienie w prosty sposób nawet kilku wirtualnych komputerów w ramach jednej stacji roboczej.

Jest to rozwiązanie bardzo przydatne gdy użytkownikowi zależy na przetestowaniu różnego rodzaju konfiguracji lub przeprowadzeniu scenariusza wydarzeń, którego realizacja w sposób konwencjonalny mogłaby być z różnych powodów trudna do wykonania. Program umożliwia również uruchamianie i pracę pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, co jest nieocenioną pomocą w wyborze odpowiedniego środowiska pracy. Windows Virtual PC jest następcą Virtual PC 2007, przeznaczony jest wyłącznie dla systemów Windows 7 w wersjach Professional, Enterprise oraz Ultimate i umożliwia skorzystanie z Trybu Windows XP (dostępnego do pobrania oddzielnie) do uruchamiania niekompatybilnych z Siódemką aplikacji na maszynie wirtualnej.

Nowością w stosunku do starszego Virtual PC 2007 jest między innymi możliwość podłączania urządzeń USB do maszyn wirtualnych i uruchamiania programów zainstalowanych wirtualnie bezpośrednio na pulpicie systemu-hosta. Windows Virtual PC obsługuje sprzętową wirtualizację, ale nie jest ona wymagana do pracy programu - nawet ze sprzętowym wsparciem nie jest jednak możliwe uruchamianie 64-bitowych maszyn wirtualnych.

Uwagi dotyczące sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji

  1. Uruchamianie maszyn wirtualnych w programie Windows Virtual PC na komputerze pozbawionym sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji możliwe jest wyłącznie po instalacji aktualizacji KB977206 dostępnej do pobrania w wersjach 32-bit i 64-bit.
  2. Aby łatwo przekonać się, czy zainstalowany w komputerze procesor posiada wbudowane wsparcie dla wirtualizacji można skorzystać z bezpłatnego narzędzia Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool dostępnego do pobrania w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Testowanie i diagnostyka.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!